Zengin Türklerin yeni adresi: 85 bin kişi ev aldı

  Güncel Haberler    14 Ocak 2019
Yorum Yok

Zengin Türklerin yeni adresi: 85 bin kişi ev aldı

Allytta Emlak Danışmanlığı Üstteki Yöneticisi (CEO) Neşe Jenkins, son yıllarda Türklerin Londra’ya ilgisinin önemli şekilde arttığını, böylece çok Türk yatırımcının geçici fiyat düşüşünü fırsat olarak değerlendirdiğini ve alıma geçtiğini, son 2 yılda emlak olmak için kendilerine ulaşan Türk yatırımcı sayısında yüzde 297 artma yaşandığını bildirdi.

85 BİN TÜRK KONUT SATIN ALDI
Jenkins, “Kaç Türk’ün Londra’dan ev aldığını kesinkes bilmiyoruz. Fakat araştırmalarımıza göre, son 5 yılda 85 bin Türk’ün Londra’dan konut aldığını düşünüyoruz. Keza resmi verilere göre, son 5 yılda 17 bin Türk İngiltere’ye göç etti.” dedi.

DÜNYANIN ÖNDE GELEN ZENGİNLERİNİN SEÇIM ETTİĞİ BÖLGE
Neşe Jenkins, yaptığı açıklamada, dünyanın her yerinden gayrimenkul alıcılarının Londra’ya geldiğini, alımların iki belli başlı amacının “yatırım” ve “oturum” olduğunu açıklama ederek, Londra’da her yıl bölgede yüz binlerce gayrimenkulün el değiştirdiğini, milyarlarca sterlinlik ev satıldığını, dünyanın önde gelen zenginlerinin de buradan konut aldığını anlattı.

YÜZDE 500 ARTTI
Londra emlak pazarının son 20 yılda çok süratli büyüdüğünü, Ocak 1998’de 98 bin sterlin olan averaj fiyatların adeta yüzde 500’lük artışla Ocak 2018’de 485 bin sterline yükseldiğini gösteren Jenkins, aynı dönemde İngiltere genelindeki averaj emlak fiyatlarının 227 bin sterline yükseldiğini, bu rakamların Londra’nın cazibesini ortaya koyduğunu söyledi.

‘TÜRKLER ORTALAMA 1 MİLYON STERLİN HARCIYOR’
Neşe Jenkins, Türklerin vaktiyle bu yana Londra’ya ilgisinin pozitif olduğunu açıklama ederek, Türk yatırımcıların Londra’da en çok Chelsea bölgesini tercih ettiğini söyledi.

Londra’da 375 bin ila 400 bin sterlin aralığından başlayarak ev alınabildiğini oysa bu rakamlarla yalnızca 1 1 dairenin alınabileceğini belirten Jenkins, Türklerin genel olarak Londra’ya gidip geldikçe kalmak için 2 1 apartman dairesi almayı seçim ettiğini, keza yatırım ve çocuğunu okutmak için de Londra’da ev aldığını bildirdi.

Jenkins, “Türklerin Londra’da ev elde etmek için ayırdığı miktar ortalama 1 milyon sterlin. Bunun daha düşüğünü de, daha yükseğini de gördük. Lakin ortalama rakam 1 milyon sterlin diyebiliriz.” şeklinde konuştu.

12 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.