Yıldız isimden Fikret Orman’a ağır suçlamalar!

  Güncel Haberler    21 Mart 2019
Yorum Yok

Yıldız isimden Fikret Orman'a ağır suçlamalar!

Beşikaşlı yıldız Gökhan Töre, Başkan Fikret Orman hakkında sosyal medyadan zehir zemberek bir yorumlama yayınladı. 

İşte o yazı; 

“Saygın ve Emektar Beşiktaş Camiasına ve Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur

Yüz on altı yıldır hakiki SEVGİ ve büyük özveri ile halkın takımı olmaya değerinde görülmüş Beşiktaş Futbol Kulübünün böylesine zan aşağı kaldığı ne görülmüş ne de duyulmuştur

Bilinmelidir fakat beni bu metni yazmaya ikna eden, gelecekteki büyük yeteneklerin bu gibi haksızlıklara uğramamaları, uğrasalar da korkmadan haklarını aramalarına önayak elde etmek; bir misal teşkil etmektir. Çünkü gelecekte ismini gururla anacağımız o büyük yetenekler şu lahza bu metni okuyan ola ki kariyerinin başında bir futbolcu, belki beş yaşında hayaller kuran bir yeteneğin dedesi veya okul takımında bankalar yaratan bir çocuğun annesi olabilir. Ben bu haksızlığa sessiz kalmıyorum.

Dün özel bir televizyon kanalında FİKRET ORMAN ve bir gazeteci beyefendi ile yapılan “ısmarlama” röportajın akıllarda zaten var olan sorulara yenilerini eklediğini ve maalesef epeyce basit ve yararsız bir görüşme olduğunu FİKRET ORMAN’a iletmek isterim Bu sorulara bundan böyle yaşadığım gerçekler ile yanıt vermenin zamanı geldiğine; siz değerli Beşiktaş Taraftarının ve saygın Kamuoyu mensuplarının bu gerçekleri bilmeye hakkı olduğuna inanıyorum.

FİKRET ORMAN’ın röportajı maalesef bizim ailemizden ve dostlarımızdan gördüğümüz, bildiğimiz”SEVGİ” anlayışının oldukça haricen kavramları hedef almaktadır. Bilinmelidir ki: Sözleşmemde yer alan miktarı her ay edinmek FIFA’nın koyduğu ve tüm dünyada her futbol kulübünde bulunan oyuncular için geçerli olan bir haktır. FİKRET ORMAN’ın röportajda söylediği ” OYNAMADAN PARA KAZANMAK İSTEDİ. NAPALIM ? BİZ DE SAYGI DUYDUK ” cümlesi bir İFTİRADIR. Şimdiye kadar adı hiçbir haksızlıkta geçmemiş olan Beşiktaş Futbol Kulübünün, FİKRET ORMAN’ın tahsis döneminde yaşadığı sıkıntıları ve adının karıştığı FIZIKSEL skandalları göz önüne alacak olursak sarf ettiği cümle kulağa oldukça RAHATSIZ EDİCİ ve ILGISIZCE geliyor.

Artık devlete ait tamamen görebiliyorum. Sezon sonu anlaşmamın biteceği Beşiktaş Kulübünde forma giyme şansı yakalayamama sebebinin bonservis bedeli ödenmeden alınabilecek yani kulübe maddesel bir getirisi olmayacak bir oyuncu olmam gerekçesine dayandırıyorum.

Bu yıl SEZON BAŞI KAMPINDA YAPILAN BÜTÜN TESTLERDE ILK SIRADAYDIM. CISIM DEĞERLERİM EN DÜRÜST VE OLMASI GEREKEN, EN İYİ SEVİYEDEYDİ. Şenol Güneş Hocam : ” YENİ TRANSFERİMİZ GÖKHAN TÖRE ” açıklamasını yapmıştı. SONRASINDA Kadro dışı kaldığım 4 maça istinaden FİKRET ORMAN’a bir akşam vakti telefon açtım. Kendisi bana teknik direktör ile konuşacağını ama verdiği kararlara karışmadığını söyledi. O vakit kesinlikle bunu büyük bir hürmet ile karşıladım. Kendisi bana telefonu kapatmadan önce kahkaha atarak : ” Gökhan ya sen merak etme yenileriz sözleşmeni sezon sonunda” dedi. Her röportajında ” sakatlıktan çıkamadı” İFTİRASI arkasına tereddütsüz saklanan Türkiye’nin en büyük kulüplerinden birinin Başkanı FİKRET ORMAN, henüz öngörmediği bir sezonun sonunu bana garantiledi. Bu büyük bir amatörlüktür. Bir insanın kaderi ile dalga geçerek oynamanın kendisinde vicdan azabı yaratmış olmasını umut ediyorum. Bu yapılan ne profesyonel yöneticilik anlayışı ile ne de bulunduğu makam ile bağdaşmaktadır.

Beşiktaş Yönetimi, alt transfer dönemi bitmesin 48 saat kala tarafımıza transfer için bir takım aramam.’ söyledi. Kuşkusuz aradık. Bunun profesyonel bir aktarma olamayacağını size önceki açıklamamda belirtmiştim. Yurt dışı da dahil olmak üzere beni isteyen birkaç kulüp ismini FİKRET ORMAN’a ilettik Buna istinaden tarafımıza ” GEÇMİŞ VE GELECEK BÜTÜN ALACAKLARINI BIRAKSIN; GİTSİN ” dendi. Bunu benim dışımda o dönem adı transfer ile anılan her isme yaptılar. Beni istemedikleri ve oynatmayacakları için kendilerine sözleşmeyi çift kenarlı fesih etmeyi ve SADECE GEÇMİŞ ALACAKLARIMI vermelerini öneri ettim. Kabul etmediler Kendileri bana sonrasında ” YURT DIŞINA GİDECEKSİN. Türkiye’de BAŞAKŞEHİR, FENERBAHÇE ve GALATASARAY’a gidemezsin sözleşmeye ekleyeceğiz böylece fesih edeceğiz. ” tehdidini bile tereddütsüz savurdular. Böyle bir şey helal para şampiyon hiç kimseye teklif dahi edilemez. Bu tekliflerini reddettikten daha sonra aktarma dönemi bitimine son bir gün kala bana o gün boyunca ” 300.000 Euro bırak git , 200.000 Euro bırak git ” demeye devam ettiler.

Beşiktaş Kulübünün bedensel sıkıntılar çekmesi, isminin fiziksel birçok skandalda yer alması siz Beşiktaş taraftarın, üzdüğü ve endişelendirdiği dek BAZI ŞAHISLARI üzmüyor. Eğer meseleleri maddi problemler olsaydı aktarma olmamışken ve ellerindeyken beni sahada her şekilde kullanırlardı. Çünkü buna hazırdım. Ve bunu bilmesi gereken herkese hazırlanmış olduğumu her fırsatta söyledim. Fakat bu şahısların amaçlarının Beşiktaş’ın başarısından fazla daha başka şeyler olduğuna bundan böyle eminim.

Keza Birli Başkan Umut Güner ve yönetimde tayin alan Ahmet Kavalcı takımdaki arkadaşların maaş ödemeleri yapılamadığı için verdikleri tepkilere istinaden benimle kanımca konuşup takım İle idare arasında köprü kurmamı istediler. ” Seni severler sayarlar; konuş ” dediler. Natürel fakat konuştum. Biz takım arkadaşlarımla o dönem 6 aylık alacağımız varken ” ALACAĞIMIZ YOKTUR. ” ibareli bir kağıda imza attık. Ardından bize Aralık ve Ocak ayı ödemesi içeren bir senet imzalattılar. Senedin temini için gittiğimde hesapta bakiye olmadığı için ödeme alamadım.

İkinci sezon kulübün Antalya hazırlık kampına gidemeyeceğimi sizin gibi internetten öğrendim. Sonrasında menajerim FİKRET ORMAN’ı aradı. Kendisi açmadı ve dönmedi. Yardımcılarından randevu başvurusunda bulunduk. Reddedildi. Benim telefonumu açacağı düşüncesiyle kendisini iki kere üst üste aradım fakat açmadı. Konmasına mesaj attım. İleteceğini söyledi. Belirlenmiş iletmiştir lakin kendisinin ciddiye almadığına eminim.

Ardından FİKRET ORMAN’ın bana kalırsa talebi ile gönderilen ” yeni sezon ” programım geldi. Yeni sezona Beşiktaş Fulya Hakkı Yeten Tesisi’nde belirlenmiş olmayan bir çalışma programı ile devam edecektim. Ilk haftalarda oradaki ekip ile kişisel çalışmalar yaptık. AMA sosyal medya hesaplarımdan yaptığım birincil açıklamamdan sonradan bir ” CEZA ” olarak çalışma saatlerimde ekibin yer almadığı, kendileriyle alıştırma fırsatı bulamadığım günler geçirdim. Sahanın sentetik olmasının sorun yaratacağını söylediğimde FİKRET ORMAN’ın ÖZEL RICASI olduğu söylendi. Sentetik bir saha futbolcunun en büyük düşmanlarından biridir. Sakatlanma riski yüzde doksandır.( Alt inşa takımımızda yer alan genç meslektaşlarımdan 5 tanesi bu sene sentetik saha sebebiyle çapraz bono yırtılmasına maruz kalmıştır. )

Hakkımda yaptıkları her açıklamayı siz değerli BEŞİKTAŞ TARAFTARI İle benzer anda internetten öğrendim. Bugün, gelecek sezonda futbol kariyerime Beşiktaş Futbol Kulübü ile devam etmeyeceğimi, ŞİMDİKİ DEVIR SAHİBİ ŞAHSIN ağzından duymuş olduk. Kendisine tek tavsiyem: bugün telaffuz ederken bocalama etmediği ” HOŞLANMAK” fiilinin reel anlamını ve gücünü siz BEŞİKTAŞ taraftarından öğrenmek için mücadele göstermesi olur.

Saygıdeğer BEŞİKTAŞ TARAFTARI, benim bu formadaki bütün hakkım son damlasına değin size helal olsun.

UNUTMAYIN KI BEŞİKTAŞ FUTBOL KULÜBÜNÜN ASIL SAHİBİ BEŞİKTAŞ TARAFTARIDIR.

Sizi çok seviyorum.

Hakkınızı helal edin. Ve FİKRET ORMAN’a önümüzdeki Beşiktaş Başkanlığı seçiminde BOL BAHT DİLERİM.

Gökhan TÖRE”

 

 

 

 

 

8 okunma  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.