Yedikule’de bina çöktü!

  Sağlık ve Yaşam    7 Ocak 2019
Yorum Yok

Yedikule'de bina çöktü!

Fatih Yedikule’de sabaha aleyhinde yanan metruk binanın bitişiğinde yer alan bir binada depresyon meydana geldi. Çöken binanın altında kalan 5 birey itfaiye ve AKOM ekipleri göre çıkarıldı. Ilgi Çekici altından çıkarılarak hastaneye kaldırılan kişilerden 1’i çocuk 2 kişi öldü. 

Fatih Yedikule’de sabaha aleyhinde yanan metruk binanın İBB ekipleri kadar yıkılmasının arkasında bitişiğinde bulunan diğer bir binada saat 16.00 sıralarında çöküntü meydana geldi. Binanın antre katını klima tamirhanesi olarak kullanan Turgut Peker, içeride yer alan eşyalarını olmak için iki kişi ile birlikte binaya girdiği sırada depresyon gerçekleşti. Peker ve yanına bulunan iki birey, enteresan aşağıda kaldı.

YARALILAR AMBULANSLA FARKLI ALANLARA YÖNLENDIRILMIŞ HASTANELERE SEVK EDİLDİ

İhbar üstüne durum yerine fazla sayıda itfaiye sıhhat ve AKOM ekipleri sevk edildi. Yıkıntıilginç aşağıda kalanlardan biri kendi imkanlarıyla çıkmayı başarırken diğer iki birey, itfaiye ekiplerinin yarım saatlik çalışmasıyla çıkarıldı. Yararlılar, Ambulanslarla çevredeki hastanelere sevk edildi. Hastaneye kaldırılan yaralıların durumunun iyi olduğu öğrenildi.

RAMAZAN UYSAL VE EMİRCAN TUNÇ HAYATINI KAYBETTİ

İBB ekipleri, çökmenin gerçekleştiği binayı meslek makineleriyle yıkmasının peşinde çevrede çöküntü tehlikesi yer alan binaları yoklama etti. İtfaiye ekiplerinin yıkımı gerçekleşen binadaki çalışması sürerken saat 19.00 sıralarında 2 kişinin daha izine rastlandı. Kaldırılan enkazın altından 2 birey daha çıkarıldı. Sedye ile ambulansa taşınarak hastaneye kaldırılan Emircan Tunç (18) ve Ramazan Uysal (16) hayatını kaybetti.

ÇEVREDE BUHRAN RİSKİ BULUNAN BİNALAR İÇİN TEDBIR

İBB’ye yan ekipler, çökmenin meydana geldiği binanın bitişiğinde yer alan binaları meslek makineleriyle yıktı. Ekipler yıkımın ardından oluşan enkazı hafriyat kamyonlarına yükledi. Çevrede çökme tehlikesi yer alan binalar için ise önlem alındı.Yıkımın gerçekleştiği sırada semt sakinlerinde kimi çatıya, kimi ise balkonlara çıkarak afet çalışmalarını izlediği görüldü.

BUHRAN ANI KAMERADA

Binanın Bastirma anı ise saniye saniye kameralara yansıdı. Görüntülerde, çevrede güvenlik önlemi alındığı ve kontrollü afet çalışmalarının devam ettiği sırada binanın bir kısmının büyük bir gürültüyle çöktüğü anlar yer alıyor.

Fatih’te 3 ahşap yapı alevler içinde

 

28 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.