Yapı Kredi Faktoring’in cirosu da pazar payı da arttı

  Kredi - Borsa    19 Ocak 2019
Yorum Yok

Yapı Kredi Faktoring'in cirosu da pazar payı da arttı

 2017’de toplam 22 milyar TL ciro ifade eden Inşa Kredi Faktoring’in pazar payı yüzde 15,26 oldu.

KOBİ’lere odaklanarak daha fazla kurumu faktoringin avantajlarıyla buluşturmayı hedeflediklerini gösteren Yapı Kredi Faktoring Genel Müdürü Bozkurt Çöteli sözlerine şu şekilde devam etti:

“Sektörün en köklü kurumlarından Yapı Kredi Faktoring olarak faktoringin kullanımının yaygınlaştırılması en esas hedeflerimiz aralarında yer alıyor. Bu doğrultuda her sene daha pozitif KOBİ’ye ulaşmaya çalışıyor, onların değişen ihtiyaçlarına karşın hizmetler sunarak meslek hacimlerini artırmalarına yardım oluyoruz. Keza faktoringin olanaklarını KOBİ’lere tanıtarak sektörün bilinirliğine katkı maddesi sağlıyoruz. 

2017 yılında KOBİ odaklı çoğaltma stratejimiz neticesinde ciromuz 22 milyar TL olarak gerçekleşti. Toplam işlem hacmimizin yüzde 70’ini oluşturan yurt içi işlemlerde ciromuz 15.5 milyar TL, toplam operasyon hacmimizin yüzde 30’unu yaratıcı yurt dışı işlemlerde 6.6 milyar TL’lik ciroya ulaştık. İhracat işlemlerinde ise ciromuz dolar bazında yüzde 79 çoğalma ile 1,47 milyar dolar oldu.”

Tedarikçi finansmanı, ihracat faktoringi, yurt içi faktoring, ithalat faktoringi ürünleri, garanti ve tahsilat hizmetleri ile müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşıladıklarını bildiren Çöteli, “Müşterilerimizin yurt dışı operasyonlarını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmeleri namına 90 ülkede 400 üyesi yer alan dünyanın en büyük faktoring zinciri Factors Chain International’ın (FCI) muhabirlik ilişkilerinden de yararlanıyoruz. 2018 yılında sektörün bilinirliğini artırmaya yönelik çalışmalarımızın da yardımıyla başarılı performansımızı daha da yukarı taşımayı ve aralıksız liderliğimizi sürdürmeyi hedefliyoruz” dedi.

1 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

%d blogcu bunu beğendi: