Yağ bezeleri neden oluşur nasıl geçer?

  Sağlık ve Yaşam    14 Şubat 2019
Yorum Yok

Yağ bezeleri neden oluşur nasıl geçer?

Bazılarımızın vücudunun farklı alanlara yönlendirilmiş bölgelerinde bazılarımızın ise yalnızca göz çevresinde yağ bezelerine rastlanır. Göz çevresindeki yağ bezeleri korkulacak kitleler değildir, iyi huylu kistlerdir. Peki, yağ bezeleri nedenleri nelerdir ve nasıl tedavi edilir?

Birçok yağ bezesi göz çevresinde küçük boyutta ortaya çıktığı için, herhangi bir tedavi yöntemi uygulamaya lüzum olmayan kistlerdir. Gerçekten kesin olarak da yağ bezelerinin nedenleri demin bilinmiyor. Fakat ciddi boyutta olan ve ağrıya yol açan yağ bezelerinin tedavisi için bir uzmana başvurulmalıdır. Göz çevresindeki yağ bezeleri risk teşkil etmez.

Yağ bezesi nedenleri

Vücudun diğer bölgelerinde ortaya çıkan yağ bezeleri gitgide artarak büyüyor ve sızı gibi dağıtılmış şikayetlere yol açıyorsanız, lokal hissizlik altında bu dokuların alınması sağlanır. Kimi yağ bezeleri biz farkına bile varmadan kendiliğinden çıkıp her yerde kaybolur. %99’u sıkıntıya yol açamaz.

Yağ bezeleri nasıl geçer?

Psikolojik olarak hastalık duyduğunuz yağ bezelerinden kurtulmak için bir uzmana başvurabilirsiniz. Ama sizi rahatsız etmiyorsa, çare edilmesine de lüzum yok demektir. Sağlığınızda herhangi bir sorun yaratmayan yağ bezelerine dokunmayın ve onları patlatmaya da çalışmayın.

Yağ bezeleri neden oluşur nasıl geçer?

14 okunma  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.