VM MEDICAL PARK SAMSUN HASTANESİ AMASYA AİLE VE BILIRKIŞI HEKİMLERİYLE BULUŞTU

  Sağlık ve Yaşam    31 Aralık 2018
Yorum Yok

VM MEDICAL PARK SAMSUN HASTANESİ AMASYA AİLE VE BILIRKIŞI HEKİMLERİYLE BULUŞTU

Alanında bilirkişi çalışanları, akademik unvana sahip doktor kadrosu, hasta odaklı üstün hizmet anlayışı ve multidisipliner çalışmayı bir araya getiren VM Medical Park Samsun Hastanesi hekimleri, Amasya’nın Aile Hekimleri ve uzman doktorlarıyla bir araya geldi.  

 

OBEZİTE, HİPEK VE PANKREAS CERRAHİSİ ELE ALINDI

Op. Dr. Mustafa Çağlar kadar moderatörlüğü yapılan toplantıda VM Medical Park Hastanesi’nden Prof. Dr. Arif Kökçü jinekolojik onkoloji alanında; Prof. Dr. Taner Özbenli; migren tedavisinde Bilişsel Davranışsal Terapi’nin başarı oranı hakkında,  Prof. Dr. Ramazan Özçankaya ise psikiyatrik vakalar konusunda bilgiler verdi.

Doç. Dr. İlhan Karabıçak; obezite, hipek tedavisi, karaciğer ve pankreas cerrahisi hakkında,  Doç. Dr. Özlem Şahin Balçık;  anemiler, talasemi ve hamilelik ile ilişkili hematolojik komplikasyonlar hakkında,  Doç. Dr. Murat Erdoğan; ortopedide spesifik olarak tepe uzama operasyonları hakkında, Uzm.Dr. İsmail Özer; nefroloji, böbrek sağlığı ve hastalıkları hakkında  söylev yaptı.

 

ROBOTİK SİSTEM VE AKTÜEL TEDAVİLER

Yrd. Doç. Dr.  İ. Barış Okumuş ve Yrd. Doç. Dilek Erdem;  her hafta düzenli olarak VM Medical Park Samsun Hastanesi’nde yapılan ur konseylerinde sunulan vakaların multidisipliner çalışmaları, radyasyon onkolojisi ve medikal onkolojide hap hazırlamada  robotik sistem ve aktüel tedaviler hakkında bilgiler verdi. Yrd. Doç. Dr. Atilla Saraç; damar tedavisi hakkında, Op. Dr. Istek Polat; çocuk  cerrahisinde multidisipliner girişim  konusunda, Uzm. Dr. Gülsüm Figen Günindi ise; çocuk endokrinolojinin bölgede manâlı bir ihtiyaç olması sebebiyle çocuk tabi dal ekibinin aktif çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

 

ÇOCUK HASTANESİ PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Son olarak sözü alan VM Medical Park Samsun Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Adem Dirican ise hastanelerinin akademik  gücü, yüksek teknolojik aygıt yatırımları ve kısa zaman içerisinde hayat geçmesi planlanan Çocuk Hastanesi Projesi hakkında veri verdi. Aile hekimlerinden gelen soruları cevaplayan VM Medical Park Hastanesi hekimleri, aile hekimleri ve uzman hekimler ile şen bir toplantıyı geride bıraktı.

27 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.