Vitaminlerle beslenmek kolay yoldur

  Sağlık ve Yaşam    27 Mart 2019
Yorum Yok

Vitaminlerle beslenmek kolay yoldur

Sadece Okinawa’da üretilmez, ama en fazla orada tüketilir! Su yosunları Okinawa’lıların jurnal beslenmelerinde büyük yer kaplar.

Hiçbir su yosunu toksik değildir, bu yenilebilenler arasında sayılmasını sağlayan iyi bir sebeptir, fakat arasında bazıları ger­çekten deniz hazinesidir, onları keşfederken ağzınız açık kala­cak. Kombu, bu Okinavva’nın bir numaralı su yosunu. Okinawa’lılar onu tekrar ortaya çıkarırlar. Nori makis (suşi) ya­pılır. Hijiki, L’aasa ve mozuku (takma adı “meleklerin saçı”) durmadan çorbalarda ve diğer salatalarda kullanılırlar. Wa-keme’ye gelince antihipertansiyonların içinde yer alır, lakin di­şil hormonlarını düzenleyen dengede tutan ve kanser (göğüs, yumurtalık, rahim) hormonlarının gelişimine karşısında olan fo-cus’tan daha artı alınmamalıdır. İyot içeriği olarak altın made­ni gibidir. ya da iyot salgı bezi tiroidleri için iy bir kaynaktır; ek­sikliğinde artı kilolular ve diyabetiklerde kayda değer, gelişim bo­zuklukları, guatr ve metabolizma rahatsızlıkları ortaya çıkar; ve kadınlarda göğüslerde ağrılar ve minik nodüller elverişli ayla getirir.

Günlük yemek olarak 3 akıl
* Her su yosununun tuzlarını kullanın onları tekrar bula­mazsınız.
* Ağar agar’ı deneyin; “deniz”den olanını; bizim olağan dondurulmuş gıdalarımızdandır (her su yosunu lezzetlidir gü­venin…)
* Kuşkusuz su yosunu Tartareyi tadın; kıyaslanamayacak derin bir zevktir.

31 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.