Venezuela tekrar diken üstünde! Tehlikeli gelişme

  Güncel Haberler    28 Mart 2019
Yorum Yok

Venezuela tekrar diken üstünde! Tehlikeli gelişme

Siyasi ve idareli krizin yanı sıra elektrik kesintileri ile çalkantılı bir dönem yaşayan Venezuela’da sokaklar her yerde hareketleniyor.

 

 

ABD ilk kez edinmek üzere çoğu Batı ve Latin Amerika ülkesinin desteğini bölge karşı taraf lider Guaido, başkent Caracas’ın El Paraiso semtinde muhalefetin öteki partilerinden Demokratik Hareket’in merkezinde taraftarlarına seslendi.

Rus askerleri Venezuela’ya indi! Maduro’dan da suikast iddiası

 

 

Venezuela’daki karşı taraf liderlerden Manuel Rosales ve Henrique Capriles’in de eşlik ettiği Guaido, elektrik kesintilerini dikkat çekici ederek cumartesi günü sokağa çıkacaklarını ve bu gösterilerin 6 Nisan’da devreye sokacakları “Özgürlük Operasyonu”nun bir provası niteliği taşıdığını söyledi.

Guaido, “Tüm ülkede, ulus hizmetlerindeki yetersizliği protesto için sokağa çıkıyoruz. Elektrikler gitti diye faizsiz oyuncular gibi bekleyemeyiz” dedi.

Trump: Rusya’nın oradan çıkması gerek!

Hem Venezuela’daki muhaliflerin AN çatısı aşağı kendi ülkelerine yönelik bir askeri müdahalenin meşrulaştırılması çağrılarına da değinen Guaido, net bir tanımlama yapmadan her seçeceğin masada olduğunu ve bu durumun da konuşulacağını açıklama etti.

ÜLKE KARANLIĞA GÖMÜLMÜŞTÜ

Venezuela’da 7 Mart’ta yaşanan ve yaklaşık bir hafta süren elektrik kesintilerinin gerisinde hafta başında ülkenin büyük bölümünü etkileyen yeni bir kesinti yaşanmış, hükümet bu kesintinin de bir sabotajdan kaynaklandığını savunmuştu.

Eğitim ve iş faaliyetlerine ara verilen ve elektriklerin aşamalı olarak sağlandığı ülkede bugün yeni bir kesinti meydana gelmişti.

Hükümet, son kesintiye, aralıksız yenileme çalışmaları çerçevesinde ortaya çıkan bir arızanın niçin olduğunu ve tüm ülkede elektriğin yakında her yerde sağlanacağını duyurmuştu.

KAYNAK: AA
29 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.