Uluslararası skandal! Komşu ülkenin toprağını çaldı

  Sağlık ve Yaşam    16 Ocak 2019
Yorum Yok

Uluslararası skandal! Komşu ülkenin toprağını çaldı

Letonyalı bir adam, ekskavatörle girdiği sınırda komşu Estonya’nın toprağını kazıp Letonya tarafına attı.

Sputnik Letonya’nın haberine tarafından Letonyalı Ivars Graudins, Facebook hesabından bir video yayınlayarak, “Şok! Milletlerarası skandal: Letonyalılar komşu Estonyalıların toprağını çalıyor!” diye yazdı.

Graudins’ın yayınladığı videoda, ekskavatörle girdiği sınır hattında Estonya’ya ait taraftan toprağı kazıp Letonya’ya ait tarafa attığı görülüyor.

Graudins, “Bu da size, Ruhnu Adası’nın intikamı” diye ekledi.

Ruhnu Adası, Riga Körfezi’nde Estonya’ya ait bir ada. Ada, Birinci Dünya Savaşı sonrasında Letonya ve Estonya aralarında tartışma konusu olmuştu lakin lokal halk seçimini Estonya’dan yanlamasına yapmıştı.

Video, birkaç gün içinde 111binden artı birey kadar izlenmişti. Yorumlarda, başlıca mizahi özellik taşıyan ağız dalaşı başladı.

Estonya polisi, olayla ilgili soruşturma açmayı planlıyor. Letonyalı meslektaşlarıyla iletişime geçen polis yetkilileri, ne yapacaklarına karar vermek için onlardan data bekliyor.

Estonyalılara seslenerek Noel’lerini kutladı ve bunun bir şaka olduğunun altını çizen Ivars Graudins, “Birileri birazcık Letonya toprağına gereklilik duyarsa bana ait taş ocağına misafir etme ediyorum” dedi.

9 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.