Türk insanı tercihini modern ve akıllı mutfaklardan yana kullanıyor

  Teknoloji    2 Ocak 2019
Yorum Yok

Türk insanı tercihini modern ve akıllı mutfaklardan yana kullanıyor

LG’nin Nano Cell teknolojili 2017 SUPER UHD TV serisi göz alıcı renkleri, Dolby Vision destekli Aktif HDR özelliği ve minimalist tasarımıyla üstteki seviye UHD TV’lerin standartlarını belirliyor.

Bugüne kadarki en gelişmiş renk artırıcı LCD panel teknolojisini kullanan LG Electronics, LCD TV’lerin gösterme kalitesine yeni bir bitik getirdi. Nano Cell teknolojisi, aşırı ışık dalga boylarını emerek, ekranda görüntülenen renklerin saflığını arttırıyor ve bu vesile ile LCD ekranların bambaşka renkleri çok daha hassas bir şeklide filtrelemesine olanak sağlıyor. LG Nano Cell teknolojisi ile renk solması, görünüm ve renk bozulması gibi sorunlar manâlı ölçüde azalıyor. Nano Cell teknolojisi, yoğun aydınlatılmış ortamlarda dahi yüksek görüş kalitesini korumak için ekran parlaklığını azaltabiliyor. 

Hollywood’un gösterme ve renk uzmanı Technicolor’da LG’nin Nano Cell TV’lerin çok iyi görüntü kalitesini onaylıyor. Technicolor, sinema profesyonellerinin sanatsal beklentilerini karşılayacak seviyede bir manzara kalitesi sunmak için LG ile yani bir ortaklığa imza atıyor. Bu sayede evde film izlemeyi seven kullanıcıları Technicolor Expert Mode ile şen bir tecrübe bekliyor.

LG’nin Nano Cell teknolojisi, basmakalıp bir TV’nin aksine geniş açılardan bile eşsiz bir izleme keyfi sunuyor. Nano Cell Lcd ekranların takriben bir nanometre çapındaki eşdeğer boyutlu parçacıkları kullanarak oluşturduğu ayrıntılı ve isabetli renkler, tüm TV’lere göre daha geniş bir izleme açısından görülebiliyor.

LG Nano Cell Tv’ler ekran kalitesinin yanı sıra estetik ve şık tasarımlarıyla da dikkat çekiyor. Ultra Slim tasarımı ile ister sehpada ister duvarda işlevselliği tamamlayan bir tasarıma sahip olmasıyla rakiplerinin önüne geçiyor.

LG Smart TV, geliştirilmiş Sihirli Kumanda ve yeni Sihirli Link özelliğiyle izleyicilere daha basit yoklama ve daha seri erişim imkânı sağlıyor. İzleyiciler, uzak kumandadaki tek bir düğmeye basarak Neflix gibi gözde hizmetlere anında erişebiliyor ve birçok eğlenceli 4K içeriğe kolaylıkla ulaşabiliyorlar. Yeni Sihirli Link tuşu ise ekrandaki oyuncu ve karakterler hakkında bilgilere varmak için çabuk bir geçiş sunuyor.

26 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.