Blog

Türk CEO’ya ‘Sen batırdın’ davası

  Blog    18 Ocak 2019
Yorum Yok

Türk CEO’ya ‘Sen batırdın’ davası
İngiltere’nin efsanevi spor araba üreticisi Lotus, Türk kökenli eski CEO’su Dany Bahar’ı ‘berbat’ yönetimle suçlayarak, şirketin parasını kullanarak lüks bir hayat sürdüğü gerekçesi ile dava ediyor. Emre Özpeynirci’nin Özgürlük’teki haberine kadar 4 milyon dolarlık davaya sebep olan gerekçeler ise Bahar’ın yönetimde olduğu sürece kuaför, konut tadilatı, özel tatbik için helikopter ve jet kiraları gibi harcamalarını bile şirkete yaptırarak usülsüzlük yapması. İngiliz Lotus’u satın bölge MalezyalıDRB-Hicom Haziran ayında fena yönetiminden ötürü Bahar’ı görevinden almıştı.
Görevde olduğu vakit boyunca lüks olarak nitelendirilebilecek kişisel harcamalarını şirket kasasından yaptığı iddia edilen Bahar bu yolla özel jet ve helikopterler kiralayarak yaptığı 2 milyon dolara aşan seyahat masraflarını, en ucuzu 5 bin dolar almak üzere 10 adet kol saatinin ve hatta kuaför masraflarını bile Lotus’un üstüne yıkmakla  suçlanıyor.
Danny Bahar Lotus’u bitmiş kâr eden bir şirket haline getireceği umuduyla yılda takriben 1,9 milyon dolarlık bir maaşla şirketin başına getirilmişti.

8 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.