Trump çıldıracak! Ruslar Venezuela’ya ikinci uçağı da indirdi

  Güncel Haberler    28 Mart 2019
Yorum Yok

Trump çıldıracak! Ruslar Venezuela'ya ikinci uçağı da indirdi

ABD Başkanı Donald Trump, kendini Venezuela’nın geçici Devlet Başkanı duyuru eden Juan Guaido’nun eşi Fabiana Rosales ile gerçekleştirdiği görüşmenin arkasında düzenlediği basın toplantısında Venezuela’ya geçtiğimiz günlerde iki uçak dolusu araç gereç ve asker gönderen Rusya’yı uyarmış, “Venezuela’dan çıkın. Bütün seçenekler masada” ifadelerini kullanmıştı.

 

 

Rus askerleri Venezuela’ya indi! Maduro’dan da suikast iddiası

Trump’ın bu açıklamasına Rusya’dan cevap geldi. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, önce Amerikan askerlerinin Suriye’den çıkması gerektiğini dile getirerek, “Birine bir yerden çıkması için tavsiyede bulunmadan önce ABD’nin Suriye’den çekilmesi gerekiyor. Bir ay geçti. Çekilip çekilmeyeceklerini açıklamaları lüzum. Diğer devletlerin meşru çıkarlarını üstlenmeden önce, ABD idaresine uluslararası topluma verilen sözleri yerine getirmesini nasihat ederim” ifadesini kullandı.

 

 

Trump: Rusya’nın oradan çıkması lüzum!

İKİNCİ UÇAK DA İNDİ

Rusya’nın, Venezuela’nın yasal yönetimine sosyo-hesaplı krizin çözümünde muavin olduğunu da dile getiren Mariya Zaharova, “Geçen gün, Birleşmiş Milletlerin (BM) esas kriterleri ve Venezuela hükümetinin talepleri doğrultusunda, Karakas’a tıbbi malzemeleri içeren yeni parti insani yardım ulaştırıldı” dedi.

KAYNAK: İHA, AA
3 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

%d blogcu bunu beğendi: