TPAO’ya 13 petrol arama ruhsatı verildi

  Kredi - Borsa    6 Ocak 2019
Yorum Yok

TPAO'ya 13 petrol arama ruhsatı verildi

Define ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, hakiki sektör için yeni bir paketin lansmanını yapacaklarını söyledi.

Albayrak, “Bankacılık sektörümüzde yakın çalışma içindeyiz, önümüzdeki günlerde 1-2 kritik konuda, KOBİ’ler önceliğinde hakiki sektör üstünde güzel bir paket çalışıyoruz. Tüm bankaların katılacağı bir çalışma olacak. Önümüzdeki hafta muhtemelen bununla ilgili bir lansmanımız olacak” diye konuştu.

TRT Haber yayınında konuşan Albayrak ayrıca, “Sene sonu itibarıyla hedeflerimizin yaklaşık olarak tamamını tutturduk. Eğer bir tercih ekonomisi uygulansaydı, 2018 sene sonu itibarıyla bütçe dengesinde koyduğumuz hedefi başaramazdık. 2019 yılı benzer önemli duruş ve kararlılıkla devam edecek. Bütçe disiplininden de şaşmadan enflasyon sıkı bir şekilde peşine düşüp takip ettiğimiz alan olacak, şakası değil” dedi.

“Piyasaların boğulmasına izin vermeyeceğiz” diye konuşan Albayrak, şöyle devam etti:

“İki ayağımız iki pedalda, öyle bir şekilde gideceğiz ancak kimse arabanın durdurulmasını beklemesin. Ekonominin çarklarının durmasına müsade vermeyeceğiz, kimse frenin köklenip arabanın durdurulmasını beklemesin”

Albayrak, dün gece dolar/TL’yi 5.70’in üstüne taşıyan sert harekete ilişkin de, “Dün akşam Asya piyasalarına dayalı bir dalgalanma oldu lakin kısa sürede kendi mecrasında dengelendi” yorumunu yaptı.

26 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.