TOKİ’nin indirim kampanyasından 13 bin kişi yararlandı

  Güncel Haberler    19 Ocak 2019
Yorum Yok

TOKİ'nin indirim kampanyasından 13 bin kişi yararlandı

Toplu Ev İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, borcunu ödeyip tapusunu hemen elde etmek isteyen ev ve iş yeri alıcılarına yüzde 24 indirim getiren kampanyadan 13 bin 321 vatandaşın yararlandığını, bundan 588 milyon 575 bin lira hasılat elde edildiğini bildirdi.

Turan, yazılmış açıklamasında, TOKİ’den sosyal ev satın alan birçok daha alçak gelir grubundan vatandaşlara yüzde 24 erken ödeme indirimi ile kayda değer bir fırsat sunduklarını hatırlattı.

 “Yastık altı”ndan ödendi
Kampanyalarının oldukça alaka gördüğünü bildiren Turan, “TOKİ’nin yüzde 24 indirim kampanyasından 13 bin 321 birey yararlandı, kısmi ödemeler ile 588 milyon 575 bin lira toplam hasılat elde edildi. Bunun yüzde 97’si yastık altından ödendi.” ifadesini kullandı.

Bu sene ikincisini düzenledikleri indirim kampanyasında esnek ödeme yaptıklarını vurgulayan Turan, kampanyadan borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşların da yararlandığını, bu kapsamda bin 907 vatandaşın 64 milyon 260 bin lira peşin ödeme yaptığını aktardı.

Ergün Turan, kampanya katılan vatandaşların yüzde 97’sinin borçlarını “yastık altı” denilen bireysel tasarruflarıyla kapattığını, bu doğrultuda 570 milyon liranın piyasaya girdiğini kaydetti.

İnşaat sektörünün, alt sektörleriyle her geçen gün büyüdüğüne, Türk ekonomisinin lokomotifi olmaya devam ettiğine dikkati çeken Turan, “İnşaat sektörü, çok geniş ve hızlı şekilde katmanlara ulaşan bir sektör. Idareli çoğalma olduğunda, zorlama olarak ortaya çıkıyor. İnşaat sektörüne gözümüz gibi bakmalıyız.” değerlendirmesinde bulundu.

8 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.