TİM yarışı, iki dostun arasını açtı

  Kredi - Borsa    10 Ocak 2019
Yorum Yok

TİM yarışı, iki dostun arasını açtı

Türkiye kamuoyu 24 Haziran’daki Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerine hazırlanırken, meslek dünyasında ise 24 Haziran’dan bir hafta sonra gerçekleştirilecek Türkiye ihracatçılar Meclisi (TİM) başkanlık seçimi telaşı var.

Eski başkan Oğuz Satıcı’nın peşinde, İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller ihracatçıları Birliği (İDDMİB) Başkanı Tahsin Öztiryaki ve İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri ihracatçı Birlikleri (İTHİB) Başkan Yardımcısı İsmail Gülle’nin de başkanlığa namzet oldu.

Ancak Ekonomist’in kulis haberine kadar, daha birincil günden başkanlık yarışı küskünlükle başladı. 20 yılı aşkın süredir yakın dost olan Oğuz Satıcı ve Tahsin Öztiryaki’nin arasına kara kedi girdi. Nasıl mı? Satıcı’nın adaylığını duyururken kendini destekleyen birlik başkanları içerisinde Öztiryaki’yi de saymasının üstünden daha birkaç gün geçmeden Öztiyaki’nin de adaylığını açıklaması, iki eski arkadaş aralarında kırgınlığa neden oldu.

Satıcı, “Tahsin Bey, adaylığımı açıklamadan birkaç gün önce bana yardım vereceğini söylemişti. Daha Sonra kendisi başkanlığa aday oldu” diyor. Öztiryaki cephesi ise “Günler değil aylar önce buna aynı bir konuşma geçti ama bir resmiyeti yoktu. Daha Sonra Oğuz Satıcı, haber vermeden adaylığını açıkladı ve Öztiryaki’nin ismini izin almadan kullandı” diye konuşuyor.

Adaylıklar açıklandığından beri de iki arkadaş aralarında herhangi bir mülâkat olmadı. Derhal her iki isim de TİM delegelerine yönelik yoğun bir tercih çalışmasına başlamış durumda. Önümüzdeki günlerde iki dostun arasındaki buzlar eriyecek mi, defalarca beraber göreceğiz.

29 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.