Temasek, Bayer’den hisse alıyor

  Kredi - Borsa    19 Ocak 2019
Yorum Yok

Temasek, Bayer'den hisse alıyor

Bağımsızlık ekonomi yazarı Jale Özgentürk, Serdar İnan’la ilgili şok iddiayı köşesine taşıdı. İşte o yazı…

*
Son günlerde hem sosyal medyada hem meslek dünyasında gündeme gelen bir bahis var: İnanlar İnşaat’ın patronu Serdar İnan kayıplara karıştı…

İnanlar İnşaat, ilk olarak gayrimenkul almak üzere sigorta ve otomotiv sektörlerinde de faaliyet gösteriyor. Serdar İnan’ın Kanada ya da Avustralya’ya yerleştiği öne sürülüyor.

Alacaklı çalışanlar ve İnanlar’ın aralıksız projelerinden konut alanların da Serdar İnan’a ulaşamadığı sosyal medyada gösterdikleri tepkilerden anlaşılıyor.

Binlerce ev üreten ve acayip projelerle gündeme gelen İnan, Ağustos 2016’da FETÖ/PDY finans yapılanması soruşturması kapsamında gözaltına alınmıştı. İnan bu olay sonrası yaptığı açıklamada “İfademin alınmasını müteakip bu soruşturma ile şahsımın bir alakasının olmadığı anlaşılmış Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile kayıtsız şartsız hür bırakılma kararı alınmıştır” demişti.

50 yılı aşkın süredir faaliyette olan bir firmanın en yokuş isminin, hakkındaki ‘kaçtı’ iddialarına karşısında gürültüsüz kalması göze çarpan. İddialar üstüne biz de geçen hafta kendisine ulaşmaya çalıştık. Ama ne şirketinden ikna edici bir cevap alabildik ne de bir yetkiliyle konuşabildik. Serdar İnan mesajlarımıza da dönüş yapmadı.

bu arada ‘kaçtı’ iddiaları üstüne bazı alacaklı bankaların da harekete geçtiği bize ulaşan bilgiler aralarında. Bakalım önümüzdeki günlerde Serdar İnan’dan bir ses çıkacak mı?

0 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

%d blogcu bunu beğendi: