Tarihi uçuşa yoğun ilgi: Bilet fiyatları 17 bin TL’ye çıktı

  Güncel Haberler    23 Mart 2019
Yorum Yok

Tarihi uçuşa yoğun ilgi: Bilet fiyatları 17 bin TL'ye çıktı

İstanbul Havalimanı’na taşınmaya bundan böyle sayılı günler kala, Atatürk Havaalanı’ndan son tarifeli uçuşa yoğun alaka var.

 

 

Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havaalanı’na büyük göç 5 Nisan saat 03:00’de başlayacak, 7 Nisan saat 00:00’da son bulacak. Büyük Göç’ün planlanan şekilde başarıyla gerçekleşmesi için 6 Nisan gecesi saat 02:00 ile 14:00 arasında Atatürk Havaalanı ve İstanbul Havalimanı tüm tarifeli gezgin uçuşlarına kapatılacak.

Türk Hava Yolları’nın Atatürk Havalimanı’ndaki tüm tarifeli uçuşları da 6 Nisan Cumartesi saat 02:00’de sona erecek.

 

 

Atatürk Havaalanı’ndan planlanan bütün uçuşları benzer gün saat 14:00’ten itibaren İstanbul Havalimanı’ndan gerçekleştirilecek. Atatürk Havalimanı’ndan son yapılacak olan tarihe geçecek tarifeli uçuş ise Türk Hava Yolları’nın 6 Nisan Cumartesi saat 02:00’daki İstanbul-Singapur uçuşu olacak. Son tarifeli uçuşun Singapur’a olacağını öğrenen ve son yolcular olarak tarihe vermek isteyenler de, THY’nin İstanbul-Singapur uçuşunda yerlerini ayırtıyor.

YOĞUN TALEP VAR

Atatürk Havalimanı’ndan havalanacak son tarifeli uçuş olacak TK54 sefer sayılı İstanbul-Singapur uçuşuna da yoğun istek var. 350 gezgin kapasiteli Boeing 777 tipi uçakla yapılacak olan son tarifeli uçuşa yoğun talepler sebebiyle keza business keza de ekonomi bilet sınıflarında ucuz bilet bulmak zorlaştı.

BİLET FİYATLARI 5 BİN TL ARTTI

Normal günlerde ekonomi sınıfında sıradan 3 bin 400 lira olan bilet fiyatları 4 bin 786 liraya, business sınıfında ise 12 bin lira düzeyinde olan bilet fiyatları ise yoğun talepler nedeniyle 17 bin liraya değin yükseldi.

10 saat sürecek uçuş, Atatürk Havalimanı’ndan yapılacak olan son tarifeli uçuş olarak tarihe geçecek. Büyük taşınma sonrası,THY’nin ilk uçuşu 6 Nisan saat 14:00’te İstanbul Havalimanından gerçekleşecek. Büyük Göç sonrası gerçekleşecek birincil uçuş ise Türk Hava Yolları’nın saat 14:00’teki TK2154 sefer sayılı Ankara Esenboğa Havaalanı uçuşu olacak. Bu uçuşa da gösterilen ilgi de gitgide artarak artıyor.

İstanbul Havalimanı 7 Nisan’dan itibaren bütün uçuşlara açık olacak

İstanbul Havaalanı ise 5 Nisan saat 03:00 ile 6 Nisan saat 14:00 arasında 35 saat süresince bütün yolculu seferlere kapalı olacak. Saat 14:00 ile saat 19.00 arasında ise İstanbul Havaalanı 5 saat süresince THY yolculu seferlerine açık olacak.

KAYNAK: DHA
0 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

%d blogcu bunu beğendi: