Spotify’dan podcast hamlesi!

  Teknoloji    19 Şubat 2019
Yorum Yok

Spotify'dan podcast hamlesi!

2015 yılının birincil yarısında bir müzik platformundan fazlası edinmek namına podcast desteğini sunmaya başlayan Spotify, bu hamlesinin ardından podcast servisini sürekli olarak genişletmeye devam ettirdi. Buna ilave olarak geçtiğimiz Ekim ayında Spotify for Podcasters uygulamasını Beta olarak denemeye sunan platform, dileyen herkesin platforma kendi podcast şovlarını ekleyebilmesini sağlama amacında.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki başvuru izinleri

Hemen ise Spotify kulllanıcıları, platformun müzik arşivi dek podcast programlarına da ilgi göstermeye başlayabilir zira popüler müzik ve podcast servisinin bir başka dijital medya şirketi ve Homecoming, Reply All ve The Cut gibi popüler şovların arkasındaki isim olan Gimlet Media‘yı satın alması gündemde. Satın alma anlaşmasının ardından söylentilere tarafından 200 milyon dolar gibi yüksek bir sayı bulunuyor fakat bu bahis henüz firmalar göre doğrulanmış değil.

Eğer söylentilere konu olan satın alma gerçekleşirse bu anlaşma Spotify’ın podcast endüstrisinde büyük bir ilerleme kaydetmesini sağlayacak. Özellikle Gimlet, İsveçli popüler müzik platformunun Spotlight’ı duyurması ile müşterek çalışmaya başlayan birçok şirketten biri. Spotlight, Spotify tarafından duyurulan yeni bir multimedya formatı ve bu format, podcast programları ile birlikte resim ve video gibi görsel çoklu ortam türlerini de birleştirerek etkili bir sunum aracına dönüştürüyor. Bu sebeple ve Gimlet Media’nın Spotify ile karşılıklı bir çalışma geçmişinin olması, iki firmanın birbirine aşina olduğunu gösteriyor.

Önceki HaberAlphabet akıllı kundura geliştirdi…  

1 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

%d blogcu bunu beğendi: