Sperm Sayısını Yükseltmek İçin Ne Yapmalı?

  Sağlık ve Yaşam    19 Şubat 2019
Yorum Yok

Sperm Sayısını Yükseltmek İçin Ne Yapmalı?

Sperm sayısının azlığı ve kalitesizliği bebek sahibi olmanın önüne bir engeldir. Erkeklerde sperm sayısını yükselmek için yapılacaklar makalemizin devamında anlatıldı.

Çiftlerin bebek sahibi olmalarının önündeki en büyük engellerden biri de, sperm azlığıdır. Sperm sayısının az olması gebe kalma riskinin oldukça düşük olması demektir. Sperm sayısının yükseltilmesi için uzmanlarımızın bir takım tavsiyeleri elbette var. Bebek sahibi olmak isteyen ancak sperm sayısı düşük olduğu için olamayanlara, sperms sayısını arttırmak için yapılacaklar açıklandı.

Sperm Sayısını Kuvvetlendirmek İçin Yapılması Gerekenler

Sperm sayısının düşüklüğü bir fazla ailenin çocuk sahibi olabilmesinin önündeki en kayda değer engellerden bir her birine olarak göze çarpıyor. Sperm sayısı spermiogram testi adı verilen bir cins sperm sayısı ölçümü yöntemi ile sayılabilmektedir. Sperm sayısının sayılması laboratuar ortamlarında alıngan bazı analiz yöntemleriyle yapıbilmektedir. Spermin dış etraf koşullarında şipşak ölmesi nedeniyle bu nesil testlerin laboratuvar ortamlarında yapılmasında üstünlük vardır. Sperm sayısının düşüklüğü organizmanın sperm üretimindeki bir takım aksaklıklardan meydana gelebileceği gibi beslenmeden kaynaklı bazı sebepler de sperm sayısının ve kalitesinin düşmesine niçin olabilmektedir. Ama sperm kalitesini güçlendirmek daima önemli tedavi süreçlerinden geçmeyi gerektirmez. Alınacak kolay bir takım tedbirler tamamen keza sperm sayısını artırabilir hem de üreme potansiyelini ciddi anlamda artıran sperm kalitesi de yükseltilebilir. Şu Anda sperm sayısını artırmak için ne gibi tedbirler işe yaramaktadır bunlara göz atalım

Sperm sayısı ve şişmanlık aralarında ilişki varmı?

Sperm kalitesi ile obezite aralarında ters bir ilişki bulunmaktadır. Şişman kişilerde sperm sayısındaki düşüklük oldukça manidardır. Bu durumda gerek zayıflama diyetleri gerekse egzersizler oldukça işe yarayabilmektedir. Ayrıca gazlı ve kafeinli içecekler sperm sayısını düşüren içecekler olarak bilinmektedir. Bu bakımdan sperm kalitesi ve sayısını desteklemek için bu tür içeceklerden uzak durulmalı, mümkünse bol miktarda meyve sebze tüketilmelidir.

Erkeklerde Sperm Kalitesini Ve Sperm Sayısını Arttıran Besinler Nelerdir?

Aşağıda bahsedecğimiz yiyeceklerin büyük bir kısmı gerçekten bizlerin afrodizyak besinler, veya cinsel gücü arttıran yiyecekler olarak ta tanıdık gıdalar olarak sayılabilir. Bazılarını günlük hayatımızda haberdar olmasak ta yerken bazılarını ise cinsel gücü arttırıcı etkisi sebebiyle bilinçli bir biçimde tüketiyoruz.

Çilek: Çilek gerçekte içerdiği bol miktardaki E vitamini ile sperm kalitesini ve sperm miktarını artırıyor. Çileğin faydaları arasında bir öteki nitelik ise erkeklerde ereksiyon karşılayan bir meyve olmasıdır. Erkeğin cinsel isteğini de artıran çilek cinsel ricası ve libidoyu güçlendiriyor. Çileğin sperm sayısını desteklemek ve afrodizyak etkisini ortaya hariç tutmak için sıradan olarak günde 2 kase taze çilek yemek ve bunu yaklaşık 1 hafta devam etmek gerekmektedir.

Avokado: Sperm sayısını artmak için avokado da reel manada mucize bir bitkisel etki sağlıyor. Özellikle avokadoda bulunan besinler ve bitkisel yağ asitleri ve antioksidanlar erkeklerde testosteron ve diğer seks hormonlarının üretimini hızlandırıyor. Avokado meyvesinin sperm artırmak için kullanımı durumunda sperm sayısını yükselten etkisi 14 günde ortaya çıkıyor. Alt haftada 3 defa yemek kaydıyla. Yani kısacası avokado erkeklerde sperm miktarında kayda değer oranda yükselme sağlıyor.

Zencefil: Vücudun ısısını artırarak bayan ve erkekte uyarıcı etki yapıyor. Erkekte uzun süreli ereksiyon sağlıyor. Haftada 4 defa bir parça zencefil tüketenler etkisini 1 saat içinde görüyor.

Domates: A vitamini deposudur. Bu, seks hormonlarının üretimini hızlandırıyor. Daha pozitif spermin alınan tutku miktarını artırdığı gerçeğinden yola çıkarak 2 hafta baştan başa günde 1 domates yiyenlerin bu sebzenin cinsel hayatlarına etkisini hemencecik ayrım edeceklerini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Muz, incir: Muz ve incirde insanlarda mutluluk hormonu olarak bilinen ve çikolata yendiğinde olduğusalgılanan serotoninin seviyesini yükseltiyor. Bu da sperm üretimine olumlu yönde yansıma yapıyor ve kişinin üzerindeki stresin kalkmasına neden oluyor. Hem incir çekirdeği ile muzda yer alan potasyum, çinko gibi mineraller, sperm üretiminde gerçekte fazla ihtiyaç duyulan besinler olarak uyarı çekiyor.

Harnup: Keçiboynuzu meyvesi eski çağlardan bu yana yaygın bir biçimde kullanılan doğal bir afrodizyaktır. Kadınlarda doğurganlığı artırır ve yumurta çatlatmak için nebati kür amacıyla kullanılır. Erkeklerde ise sperm sayısı artıran etkisi nedeniyle yaygın bir biçimde faydalanılmaktadır.

Havuç: İçerdiği şeker kana tez karıştığı için enerji depolanmasını sağlıyor. Bir-iki tane tüketildiğinde yorgunluğu söküp atıyor.

  • First Lady
  • 29 January 2015 – 10:00:00
  • Yorum Yok
  • 0 beğeni
  • Etiketler:
  • sperm sayısı nasıl artar, sperm sayısı nasıl yükselir, sperm sayısını arttırma, sperm sayısını yükselten yiyecekler, sperm sayısını yükseltme, sperm sayısını yükseltme yolları

Açıklama yaz
2 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

%d blogcu bunu beğendi: