Şehit sayısı 200 olabilirdi

  Güncel Haberler    19 Mart 2019
Yorum Yok

Şehit sayısı 200 olabilirdi

Zarar Görmüş kurtulduğu Yeni Zelanda’daki terör saldırısında hafızalara sedyede şehadet parmağını kaldırdığı kare ile kazınan Filistinli Halid el-Cemali, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, dünya Müslümanlarının lideri olduğunu söyleyerek, destek için Türk halkına teşekkür etti. El-Cemali, “Bizler Müslümanız. Bizim inancımız Allah için. Şartlar ne olursa olsun, dünyada ne olursa olsun bizler güçlüyüz. Bizim inancımız çok dinç ve bizler inancımızı asla değiştirmeyeceğiz. Dünyadaki tüm Müslümanlar her şartta birlik olmalı” dedi.

 

 

KORKUNÇ BİR OLAYDI

Arma ad el-Cemali, şehadet parmağını baştan kaldırarak yaşadıklarını anlattı.

 

 

53 yaşındaki Halid el-Cemali, 23 yıldır Yeni Zelanda’da yaşadığını söyledi. Katliamdan dolayı çok üzgün olduğunu gösteren el-Cemali, dehşet bir olayın yaşandığını, bu olayda birçok arkadaşının hayatını kaybettiğini ifade etti.

İKİ DAKİKA ÖNCE GELSEYDİ ŞEHİT SAYISI ARTABİLİRDİ

El-Cemali, “Hutbe okunmaya başladıktan 2 dakika daha sonra hücum oldu. Eğer hutbenin sonuna doğru atak gerçekleşmiş olsaydı 200’den fazla insan hayatını kaybedebilirdi. Saldırgan, Sırpların Boşnakları katlederken dinlediği müziğin aynısını dinliyordu” ifadesini kullandı. Yeni Zelanda’da cuma namazı katliamında yaralanan Cemali’nin, sedyede muhabere parmağı havadayken çekilen fotoğrafı sosyal medyada bolca paylaşılmıştı ve saldırının simgesi haline gelmişti.

O FOTOĞRAFTAKİ BENİM

Sedyede taşınırken göze çarpan parmağı havadayken çekilen fotoğraftaki kişinin kendisi olduğunu söyleyen El-Cemali, “Suudi Arabistan vatandaşı 61 yaşındaki Muhsin el-Harbi değilim. Muhsin el-Harbi arkadaşımız vefat etti. Bu işareti yapan benim lakin fotoğrafın altına Muhsin arkadaşımızın adı yazılarak yanlış yapılmış. Benim adım Halid El Cemali ve şehadet işareti yapan benim. Allah’a şükürler olsun. Saldırı esnasında caminin içindeydik. Sesler gelince panikle herkes bir tarafa dağıldı. Bir Takım kardeşlerimiz saldırganı o yalamaya çalıştı” diye konuştu.

Erdoğan’a müteşekkiriz
“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çok müteşekkiriz” diyen El-Cemali, “Kendilerini televizyonda tekrar tekrar takip ediyoruz. Bu konuda da söylediklerini izledik. Erdoğan, bütün dünyada Müslümanların lideridir. Öteki Müslüman ülkelerin liderlerini peşine düşüp takip etmiyorum. Onlar, Müslümanların temsilciliğini yapmıyor. Erdoğan, tüm İslam dünyasına ve Müslümanlara yaptığı iyiliklerden nedeniyle kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Her şartta birlik çağrısı
El-Cemali, “Bizler Müslümanız. Bizim inancımız Allah için. Koşullar ne olursa olsun, dünyada ne olursa olsun bizler güçlüyüz. Bizim inancımız fazla enerjik ve bizler inancımızı katiyen değiştirmeyeceğiz. Dünyadaki tüm Müslümanlar her şartta birlik olmalı. Türk halkına, destekleri için fazla teşekkür ederim. Dünyadaki her Müslümanın desteğine ihtiyacımız var. Elhamdülillah ben hala yaşıyorum. Bu, Allah’tan gelen bir durum” dedi.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
23 okunma  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.