Samsung’un tasarımları ortaya çıktı

  Teknoloji    18 Şubat 2019
Yorum Yok

Samsung'un tasarımları ortaya çıktı

Samsung, geçtiğimiz gün aldığı yeni tasarım patenti ile katlanabilir elektronik cihazlarınınn tasarımları hakkındaki detayları açıklığa kavuşturdu. USPTO (Birleşik Devletler Berat ve Ticari Marka Ofisi) kadar dosyalanan patentler, katlanabilir bir zeki telefon ve katlanabilir bir tablet modelinin tasarımlarını tanımlıyor. Samsung’un patenti hem bir hepsi-bir-arada masaüstü bilgisayar modelinin yeni tasarımını da kapsıyor.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki kullanım izinleri

Her zamanki gibi, patentler Samsung’un üretmeyi planladığı modeller hakkında ayrıntılı veri sağlamıyor. Samsung’un patentlerinde belirttiği tasarımları kullanıp kullanmayacağını ise oysa süre gösterecek.

20190213075930578113.jpg Samsung'un Katlanabilir Planları Gün Yüzüne Çıktı Görsel: Patently Mobile

USPTO göre geçtiğimiz gün Samsung’a bahşedilen birincil tasarım patenti, dış tarafı üzerine katlanabilen bir zeki telefonu tanımlıyor. Cihaz, bir menteşe ile tabi iki öbür ekran taşıyor. Aygıt dışa katlanabildiği için kullanıcılar telefonu sanki açık ışık halkası getirip düz bir yüzeyin üzerine yerleştirerek benzer anda iki bambaşka yöne bakış verebilmesini sağlayabiliyor.

İkinci tasarım patenti ise derinlemesine katlanabilen bir tableti tanımlıyor. Tablet, katlandığı süre akıllı telefon büyüklüğünde bir alan kaplıyor. Bu sayede kullanıcıların büyük bir ekranı kullanabilmesi ve bu büyük ekranı ceplerinde taşıyabilme özgürlüğüne sahip olmaları amaçlanıyor. PatentlyMobile’a göre Samsung’un patentinde “daha uzun” bir aygıt tasarımı da göze çarpıyor fakat aygıt hakkındaki görsel tasarım detayları grafiğe dökülmedi. Bu tasarımın da bir tablete ait olabileceği düşünülüyor.

USPTO hem Samsung’a bir hepsi-bir-arada bilgisayar tasarımı patentini de sağladı. Samsung’un tasarımı, minik ve silindir şeklindeki bir kutuya yan bir ekrandan ibaret.

Bu noktada patentlerde görülen her bir tasarımın hayata geçmeyebileceğini hatırlatmakta fayda var. Bu sebeple bu tasarımların fazla yakında kullanıcılara sunulacağı konusunda umutlanmamak gerekiyor.

Önceki HaberApple News Ödemeli Seçeneğe Kavuşabilir Sonraki HaberLG G8 ThinQ’nun Ortalığı Karıştıracak Fiyatı Sızdı

0 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

%d blogcu bunu beğendi: