Blog

Saka: Türk sanayisi dünyayla rekabet halinde

  Blog    19 Ocak 2019
Yorum Yok

Saka: Türk sanayisi dünyayla rekabet halinde

7 otel markasını Mytha Hotel Anthology çatısı altında buluşturan Doğuş Grubu, 7 olan otel sayısını 3 yılda 20’ye çıkaracak. Mytha Hotels’in Genel Müdürü Zanini, 13 otel için 2 milyar euro yatırım yapacaklarını söyledi.

Doğuş Grubu’nun İtalya, İspanya, Hırvatistan ve Türkiye’de sahibi olduğu butik otelleri Villa Magna, Capri Palace, Aldrovandi Villa Borghese, Villa Dubrovnik, Argos in Cappadocia, İl Riccio Beach House ve D Maris Bay, Mytha Hotel Anthology çatısı aşağı toplandı. Turizm dünyasına geçen sene giren Mytha Hotels’in Genel Müdürü Ermanno Zanini ile bir araya geldik. Turizmi ve yeni yatırımları konuştuk…

-Şimdilik 7 karakter olan bu ailenin hedefi nedir?
-Ocak 2018 ‘de Miami’de bir otel daha açıyoruz. Böylece 8 olucaz. Hedefimiz 2020’ye dek 20 otele çıkmak.
-Ne kadarlık yatırım yapacaksınız?
-Bugüne dek 1 milyar euro yatırım yaptık. 13 otel için ek 2 milyar euro yatırım yapacağız.
Mytha’ların iki taraflı noktaları neler?
-Başta insan dokunuşuna çok önem veriyoruz. İkincisi de misafir misafir etme biçimimiz. Bir standardizasyon istemiyoruz. Çeşitlilikten yanayız çünkü misafirlerimize tecrübe yaşatmak istiyoruz. Lokal, lokal kültürle bağlı olmak, o çeşitliliği hissettirmek, yereli yaşatırken de global olmayı istiyoruz.

TÜRKİYE TURİZMİ BÜYÜR

-Niçin yeni bir çatı markaya gereksinim duydunuz?
-Şirketi üç yıl önce İtalya’da kurduk. İnsan dokunuşu fikrini yansıtabilecek, onu logoda hissettirebilecek bir ad ve markayla gelmeyi hedefledik ve buradan yola çıktık. Mytha hem bir ad, ayrıca bir logo, keza de sinyâl gibi. Biz bütün otellerin kendi kimliklerini ve isimlerini tutmalarını istedik.
 Turizmin geleceğini hem Türkiye ayrıca dünya için nasıl değerlendiriyorsunuz? Olumsuz öngörülere karşın nasıl önlemler alıyorsunuz?
-Turizmin 10 yılda keza Türkiye hem de dünyada büyüyeceğine inanıyorum. Güç zamanlardan geçiyoruz fakat özellikle Türkiye hakkında fazla umutluyum. Bunun birçok sebebi var. Kültürü, olağanüstü bir coğrafyada yer alması ve jeopolitik konumu Türkiye turizmini, zaman zaman sıkıntılar yaşasa da yükseltir. Bunu hissetmeye başladık. Kapadokya’daki otelimiz Argos’ta geçen yılın benzer dönemine kadar yüzde 25 büyüdü. Bunun büyük bir bölümü Güney Amerika, Brezilya ve Ortadoğulu misafirlerimiz bir uçtan bir uca oldu. D-Maris’te de geçen yılın benzer dönemine göre yüzde 15 artma yakaladık.

EYLÜLDE DUBAİ’DE AÇILIYOR

-Mytha Hotel Anthology, Akdenizli bir otel. Dünyaya açılacak mı yoksa Akdeniz çanağında mı büyüyecek?
-Sahiden bu jeografik olarak Akdeniz yok. Biz Akdeniz ruhunu, tadını ve hayat tarzını dünyanın her yanında taşıyacağız. Bu fiilen bir yaşam stili. Bu stili anlatacağız. Eylülde Dubai otel açacağız.

REINA ALANI HEDEFTE

-5 yıl içindeki hedefleriniz neler?
-Ilk Kez Akdeniz ve Türkiye’ye hedefe kilitlenmek istiyoruz. Yüzde 50 Türkiye, 50 de yurtdışında yatırım düşünüyoruz. İstanbul’da yeni projelerimiz var. Reina bölgesiyle ilgileniyoruz çünkü Boğaz hattı fazla kayda değer.

SİNAN ÖZEDİNCİK – SABAHLEYIN

 

11 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.