Şahin Tepesi 6. Bölüm Fragmanı

  Dizi Önerisi, Kültür ve Sanat    15 Ocak 2019
Yorum Yok

Şahin Tepesi 6. Bölüm Fragmanı

Ay Yapım göre atv için hazırlanan Şahin Yokuş dizisinin senaryosu, Medcezir, Kuzey Güney, Fatmagül’ün Suçu Ne?, Aşk-ı Memnu gibi bir çok başarılı yapımda imzası olan Melek Gençoğlu tarafından yazılıyor. Yönetmen koltuğunda Hilal Saral’ın yer aldığı dizinin yapımcılığını da Kerem Çatay ve Pelin Diştaş Yaşaroğlu üstleniyor.

Oyuncu kadrosunda Zerrin Tekindor, Ebru Özkan, Murat Aygen, Aybüke Pusat, Boran Kuzum, Mustafa Mert Koç ve Leyla Tanlar gibi başarılı oyuncuların yer aldığı dizi birincil bölümüyle 23 Kasım Cuma ekranlara geldi.

ŞAHİN TEPESİ KONUSU

Zengin bir ailenin reisi olan Mithat Şahin, minik yaşlarda anne ve babasını kaybeden, hayatta bir başına kalan Tuna’ya (Zerrin Tekindor) sahip çıkar. Tuna’yı kızı Melek’ten (Ebru Özkan) ayrı tutmamış ve hayatı her tarafında öz kızı gibi ilgilenmiştir. Tuna’nın oyununa gelen Melek hiç yapmayı olaydan sorumluluk sahibi tutulur, ve babası evde kovup, mirasından yoksun eder. Ailesinden uzakta yeni bir yuva kuran Melek, yıllar daha sonra babaevine, babasının vefat haberiyle döner. Babaevine iki çocuğuyla, dul bir bayan olarak dönen Melek, babasının vasiyetinde kendisini affettiğini ve mirasından pay bıraktığını öğrenir. Bu haber sadece Melek’i değil, Tuna’yı da şaşırtır. Mithat Bey’in mirasından Melek’in pay sahibi olmasını kabullenemeyen Tuna, babasının ölümünün arkasındaki sırrın ortaya çıkmasından çok korkmaktadır.

ŞAHİN TEPESİ OYUNCULARI

Zerrin Tekindor (Tuna Akdora)

Ufak yaşlarda anne babasını kaybeden, hayatta yapayalnız kalan Tuna, başarılı iş adamı Mithat Şahin kadar büyütülmüştür. Ailesine düşkünlüğüyle tanıdık Tuna meslek hayatında da çok başarılıdır. Büyük bir kozmetik firmasının sahibi olan Tuna’nın hayatı Mithat Şahin’in ölümüyle alt üst olacaktır.

Ebru Özkan (Melek Özden)

Mithat Şahin’in kızı. Tuna’nın kendisine oynadığı oyun sonrası babası evden kovmuş ve mirasından med etmiştir. Zengin bir ailede büyüyen Melek, evden kovulduktan sonra bir çok zorlukla karşı karşıya kalmış ve hepsinin üstesinden gelmeyi başarmıştır. Babasının ölüm haberiyle babaevine gelen Melek hiç beklemediği bir haberle karşısında karşıya kalacaktır. Melek’in eve dönüşü bir çok değişime yol açacak ve artık hiç birşey eskisi gibi olmayacaktır.

Murat Aygen (Demir Akdora)

Demir Akdora’da Tuna gibi anne ve babasını minik yaşlarda kaybeden, Mithat Şahin’in bursuyla okuyan kişilerden biridir. Öğrenim hayatını bitirdikten sonra Mithat Şahin’in şirketlerinden birinde işe başlamış ve kendini ispatlamayı başarmıştır. Gençlik yıllarında Melek ile ilişkisi olan Demir, Melek’in evden uzaklaştırılmasının gerisinde Tuna’nın ilgisine karşı koyamayıp evlenmiştir. Evliliğinden iki çocuğu olmuş oysa hiç bir zaman Tuna’ya aşık olmamıştır. Demir’in bugüne dek aşık olduğu tek birey Melek olmuştur. Melek’in eve dönüşüyle Demir’in de hayatı daha aşağı üstteki olacaktır.

Aybüke Pusat (Verda Özden)

Babasını ufak yaşlarda kaybetmenin verdiği olgunlukla gelişen, Melek’in üzerine titrediği kızı. 23 yaşında, kimya mühendisliği son derslik öğrencisi. Annesi gibi asi ve inatçı karakteriyle dikkat çeken Verda, babasının ölümünde annesinin büyük destekçisi olmuştur.Annesinin hayatını karartan Tuna’nın oğlu Efe’ye duyduğu aşk hayatında büyük değişiklere yol açacaktır.

Boran Kuzum (Efe Akdora)

Akdora ailesinin veliahtı, Tuna ve Demir’in tek oğlu. Varlık içinde hayatta istediği herşeye ulaşmanın kolaylığıyla gelişen Efe’nin daha önce hiç ciddi bir ilişkisi olmamıştır. Melek’in kızı Verda’ya aşık olacak. Verda’nın aşkıyla olgunlaşan Efe, ailesini karşısına alacak ve hayatı iyice değişecek.

Mustafa Mert Koç (Cem Özden)

Melek’in 21 yaşındaki oğlu. Babasının ölümünün arkasından annesi ve kardeşi gibi sağlam duramamış, güven problemi yaşamaya başlamıştır. Dedesinin cenazesinde karşılaştığı Deniz’den hoşlanacak. Bu hoşlantı ilerleyen zaman içerisinde aşka dönüşecek.

Leyla Tanlar (Deniz Akdora)

Güzelliğiyle herkesin dikkatini çeken Deniz, Demir ve Tuna’nın kızıdır. 19 yaşındaki Deniz, güzelliğini annesinden almış fakat kişilik olarak yakından uzakta alakası yoktur. Ailesinden beklediği ilgiyi göremeyen Deniz, köşkün kahyasının oğlu Mete ile yakınlaşacak. Ailesininde bu ilişkiye onaylama vermeyeceğini bilen Deniz, vakit geçtikçe Mete’den uzaklaşacak ve Cem ile yakınlaşacak.

Şahin Tepesi 6. Bölüm Özeti

Şahin Tepesi yeni bölümü ile 28 Aralık Cuma 2018 tarihinde atv ekranlarında olacak. Bu hafta yayınlanacak olan Şahin Tepesi 6 bölümü, yine birbirinden heyecanlı gelişmelere sahne olacak.

19 okunma

Etiketler : , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.