Saadet Partisi’nin iddiası yalanlandı

  Güncel Haberler    29 Mart 2019
Yorum Yok

Saadet Partisi'nin iddiası yalanlandı

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Nazır Cihangir İslam, Elmadağ Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmek üzere Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı kabahat duyurusunda, Elmadağ Belediye Başkan Adayı Nuri Yurdakul’dan 27 Mart’tan itibaren haber alınamadığını ileri sürdü. Ailesinin de Yurdakul’dan haber alamadığını iddia eden İslam, “Adayımız kendi rızası ve isteğiyle adaylıktan çekilmemiştir. Kaçırılma, korkutma ve şantajlar nedeniyle çekilmeye zoraki bırakıldığını düşünüyoruz” ifadesine yer verdi.

 

 

Şikayet üzerine Elmadağ Cumhuriyet Başsavcılığına açıklama veren Nuri Yurdakul ise laf konusu iddiaları yalanladı.

“Böyle bir olay muhakkak yoktur” sözlerine yer veren Yurdakul, özgür iradesiyle, yaptığı istişareler sonucu istifa kararı aldığını, istifa dilekçesindeki bütün beyan, yazılar ve imzanın kendisine ait olduğunu kaydetti. Yurdakul, dilekçesinde şunları kaydetti:

“Kesinlikle tehdit, şantaj, zor kullanarak alıkonulma iddiaları gerçekleşmemiştir. Zaten böyle bir şey olsaydı, ben kendim bizzat gelerek suç duyurusunda bulunurdum. 27-29 Mart tarihleri arasında kendi ikametgahımda, iş yerimde ve ailemin yanındaydım. Ailemin de bana ulaşamadığı iddiası iyice asılsızdır.”

0 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

%d blogcu bunu beğendi: