Rus milletvekili: ‘Erdoğan burayı görürse aşık olur’

  Güncel Haberler    20 Mart 2019
Yorum Yok

Rus milletvekili: 'Erdoğan burayı görürse aşık olur'

Rusya Devlet başkanı Vladimir Putin, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ı Kırım’daki caminin açılışına misafir etme ettiğini ve olumlu yanıt aldığını söyledi.

 

 

Kırım’da sivil toplum örgütleri temsilcileriyle bir araya gelen Putin, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ağırlama ettim. O, bu konuda bilgiye sahip ve anladığım kadarıyla bu davete olumlu yaklaştı. Bakalım nasıl olacak, gelmeye süre ve imkan bulacak mı?” dedi.

ERDOĞAN GÖRÜRSE AŞIK OLUR

 

 

Rusya parlamentosunun daha alçak kanadı Duma milletvekili ve eski Kırım Başsavcısı Natalya Poklonskaya, Türkiye Cumhurbaşkanı’nın aşık olmamanın olası olmadığı Kırım’ı göreceğini ve Kırımlıların ona Kırım sevgisini bulaştıracağını söyledi:

“Devlet Başkanı Putin, Türk mevkidaşını Kırım’daki cami açılışına ziyafet etti. Bundan Böyle, Türkiye Cumhurbaşkanının yanıtını bekleyeceğiz. Oysa, eğer Erdoğan Kırım’a gelirse, elbette ona aşık olacaktır. Kırım pek bir yerdir ki, aşık olmamak muhtemel değil. Millet çok seviyor, çünkü burası cennetten bir parçadır ve dünyadaki doğayı bağrında barındırır. Bulmak istediğin her şeyi Kırım’da bulabilirsin. Türkiye Cumhurbaşkanı, Kırımımızı sevecektir. Evinde, vatanında olmaktan sevinç duyan Kırımlıları kendi gözleriyle görecektir. Kırım sevgisini ona da bulaştıracağız ve o da Kırımlılarla birlikte benzer sevinci paylaşacak. Sonuçta, Türkiye Kırım’a özel bir alaka duyuyor.”

Cuma Camii, Simferopol’ün güneyindeki rezervuar bölgesinde inşa ediliyor. Projeye kadar cami iki bölümden oluşuyor: 28 metre yüksekliğinde kubbeye sahip esas bina (37 x 37 metre) ve sütunlu, şadırvanlı avlu. Camide herkes 50 metre yüksekliğinde dört minare bulunuyor. Cami çoğunlukla üç bina ve altyapıdan oluşuyor.

8 okunma  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.