QNB Finansleasing’ten KOBİ’lere kredi

  Kredi - Borsa    19 Ocak 2019
Yorum Yok

QNB Finansleasing’ten KOBİ'lere kredi

QNB Finansleasing, Kredi Garanti Fonu (KGF) ile işbirliği yaparak KOBİ’lere KGF destekli leasing hizmeti vermeye başlıyor. Bugüne kadar en büyük payı bankaların aldığı Kredi Garanti Fonu’nun KOBI’lerin büyümesi ve gelişimine yönelik sağladığı kefalet desteği KOBI’lerin leasing yolu ile yapacakları finansmanlarda da geçerli olacak. Yatırımları finanse etmekte kayda değer bir vasıta olan leasing sektörü Türkiye’nin yükselme ve istihdam yaratabilmesi için artık KGF ile birlikte destekleyecek.

 Üretime yönelik alet ekipmanların neredeyse tamamında yüzde 1 KDV avantajı sağlayan leasing finansmanı, KOBİ’lerin büyümesine doğrudan destek sağlıyor. KDV avantajının yanısıra öteki finansman araçlarına göre çok daha uzun vadelerde kullanılabilen leasing, KOBİ’lerin peşin para akışlarını düzenlemesi ve rahatlatması açısından epeyce avantajlı bir finansman modeli olarak dikkat çekiyor.

KOBİ’ler portföyümüzün yüzde 75’i

Güvence yaratmakta zorluk yaşayan ve gelişmek isteyen KOBİ’lere karşın sağlanan Kredi Garanti Fonu kefaletinin, ülkenin hesaplı kalkınmasında manâlı rol oynayacağını kaydeden QNB Finansleasing Genel Müdürü Metin Karabiber, “Üretimde önemli rol oynayan KOBİ’ler mevcut herif portföyümüzün yüzde 75’ini oluşturuyor. KGF’nin teminat desteği ile KOBİ’lere senelerdir KDV ve vade avantajı ile sağlanan leasing desteğini büyüterek devam ettireceğiz” dedi.

12 milyon TL’ye 120 ay vade

QNB Finansleasing, KGF ile imzaladığı protokol ile Define Destekli Portföy Garanti Sistemi (PGS) kapsamında KOBİ’lere12 milyon TL’ ye dek 120 aya varan vadeler sunduğunu açıklayan Karabiber “Özellikle sektörün lokomotifi olan iş makinalarında yeni geliştirilen hızlı yanıt sistemimiz ve avantajlı fiyat kampanyalarımıza üstelik sıfır yönetim gideri ile KGF kefaletli leasing fırsatını eklemiş bulunuyoruz” diye konuştu.

Kredi Garanti Fonu teminatı ile KOBİ’lerin desteklenmesinin önemini vurgulayan Karabiber, son 15 yılda sektörün kayda değer oyuncularından olan, büyüme ve istikrarın dar kahramanları KOBİ’lere27 yıllık leasing tecrübesi, deneyimli uzman kadrosu ve yaygın şube ağı ile yalnızca süratli ve kaliteli hizmetin yanısıra, yatırım ve artma stratejilerine karşın danışmanlık anlamında da destek verdiklerini söyledi. Karabiber, Kredi Garanti Fonu ile gerçekleştirilen işbirliği ile güvence yaratma güçlüğü yaşamış KOBİ’lerin finansmana erişiminin kolaylaştırılmasına da öncülük ederek bu desteklerini daha da ileriye taşıdıklarını belirtti.

KGF destekli leasing imkanından yararlanmak veya bilgi edinmek isteyen KOBİ’ler www.qnbfl.com adresini ziyaret ederekQNB Finansleasing’in deneyimli leasing temsilcileri ile iletişime geçebilir.

0 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

%d blogcu bunu beğendi: