Polisimizi şehit etmişlerdi otel parasını bakın kim ödemiş

  Güncel Haberler    19 Mart 2019
Yorum Yok

Polisimizi şehit etmişlerdi otel parasını bakın kim ödemiş

Van Cumhuriyet Başsavcılığı, Ulusal Bağımsızlık Caddesi’nde 14 Ekim 2015’te çıkan çatışmada etkisiz ışık halkası getirilen “Andok” kod adlı terörist Haşim Özpolat’ın üzerinden meydana çıkan faturalarla ilgili soruşturmayı tamamladı.
 
Hazırlanan iddianame Van 2. Asliye Canice Mahkemesince kabul edildi.
 
İddianamede, teröristin kaldığı lüks otellere ait faturaların ödenmesini sağladıkları iddiasıyla dönemin DBP’li Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cahit Bozbay ile İpekyolu Belediye Başkanı Aygül Bidav’ın da arasında bulunduğu 8 belediye görevlisi hakkında “görevi kötüye göstermek” suçundan 4 yıla dek hapis istemiyle dava açıldı. 

 

 

TERÖRİSTİN ÜZERİNDEN 10 BİN LİRALIK 2 OTEL FATURASI ÇIKTIÜ
 
Terör saldırısı ve soruşturmanın detaylarının yer aldığı iddianameye kadar, Van’ın İpekyolu ilçesinde terör örgütü PKK’nın faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik incelemeler dahilinde Ulusal Egemenlik Caddesi’nde şüphelilerin kimlik kontrolünü yapan polis ekibine, PKK’lı teröristlerce saldırı gerçekleştirildi.
 
Saldırıda ağır yaralanan polis memuru Yusuf Diri kaldırıldığı hastanede şehit oldu, 2 yurttaş ağır yaralandı.
 
Meydana Çıkan çatışmada PKK’lı teröristlerden “Andok” kod adlı Haşim Özpolat etkisiz hale getirildi, biri de zarar görmüş yakalandı.
 
Etkisiz hale getirilen teröristin üzerinden DBP’li Van Büyükşehir Belediyesi adına düzenlenmiş 5 bin 200, İpekyolu Belediye Başkanlığı adına hazırlanmış 4 bin 800 liralık 2 otel faturası bulundu.
 
Yürütülen soruşturmada, her 2 faturanın da terör örgütü PKK ile benzer olduğu saptama edilen ve Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Tutsak Mahkum Aileleri Hukuk Dayanışma Derneği (TUHAD-DER) adına yapılan etkinlik kapsamında ödendiği belirlendi.
 
ÖDEMELER TEMSILCILIK VE AĞIRLAMA KALEMİNDEN YAPILMIŞ
 
Toplam 10 bin liralık 2 ödemenin belediyeler tarafından “temsilcilik ve ağırlama” kaleminden yapıldığı tespit edildi.
 
Savcılık, Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olan Cahit Bozbay ile İpekyolu Belediye Başkanı olan Aygül Bidav’ın faturalarla ilgili “başkanlık ‘olur’u ve onay belgesi” imzaladıklarını saptama etti.
 
Soruşturmayı tamamlayan Van Cumhuriyet Başsavcılığı, arasında Bozbay ve Bidav’ın bulunduğu 8 belediye personeli hakkında “görevi kötüye göstermek” suçundan 4 sene hapis istemiyle iddianame hazırladı.
 
Ayrıca diğer bir suçtan hakkında yakalama kararı bulunan kaçak Aygül Bidav’ın da arasında bulunduğu tüm şüpheliler hakkında “terör örgütüne takviye ve yataklık yapmak” suçundan soruşturma da devam ediyor. 

10 okunma

Etiketler : , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.