Paymes’ten rekor büyüme!

  Teknoloji    19 Şubat 2019
Yorum Yok

Paymes'ten rekor büyüme!

Dünyanın chatbot tabanlı tek ödeme sistemi Paymes, 2 takvim süreci kapsayan performans değerlendirmesini yayınladı. 2017 yılında kurulan şirket bu süreçte %5500 büyüyerek 400.000’in üstünde kullanıcıya ulaşırken, Facebook üstünde en fazla kullanılan ödeme uygulaması olmasıyla da dikkat çekiyor. Dilekçe üzerinden dakikada 1,2 ödeme linki oluşturuluyor, bu oran Paymes’in Türkiye’de sosyal ağ üzerinden yapılan alışverişlerde en seri ödeme yöntemi olduğunu gösteriyor.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki başvuru formu izinleri 2019021116072899085.jpg Paymes %5500 Büyüdü ve 400.000 Kullanıcıya Ulaştı

Paymes linkiyle satılan en ilginç ürünler çiğköfte bayiliği, midye dolma

İki sene içerisinde Paymes sistemi üzerinden işlem bazlı bilgilerin de paylaşıldığı açıklamada kayda değer ve dikkat çekici noktalar bulunuyor. 25-50 yaş kitlesinin yoğun kullandığı Paymes’in kadın kullanıcı oranı %58 ve erkek kullanıcı oranı %42 iken tatbik Türkiye genelinde 63 ilde kullanılıyor. Paymes üzerinden en çok satmak yapılan illerin başında ise İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Adana geliyor. Paymes aracılığıyla sosyal medya üzerinden yapılan alışveriş ödemelerinin %13’ü taksit seçeneği ile gerçekleştirilirken en fazla satılan ürün ve hizmetlerin; giyim, takı tasarımı, el yapımı oyuncak, hayat koçluğu, pabuç, butik kurabiye, düğün organizasyonu, nikah aksesuar tasarımları, deri aksesuarlar ve dijital mahsul/yazılım olduğu görülüyor. Çiğköfte bayiliği ve midye dolma ise Paymes linkiyle satılan en ilginç ürünler olarak karşımıza çıkıyor.

Etsy entegrasyonu ile e-İhracatı destekliyor

2019021116080097485.jpg Etsy entegrasyonu ile e-İhracatı destekliyor

Paymes el işi, tasarım ve vintage ürünlerin satıldığı uluslararası pazar yeri Etsy üzerinden de satıcıların yurtdışına zahmetsizce satış yapmalarına aracılık ediyor. TC kimlik numarasına ve/veya Ücret numarasına sahip olan herhangi bir satıcı ürününü/hizmetini saniyeler içerisinde Euro, Dolar, Manat cinsinden bütün dünyaya Paymes üzerinden güvenle satabiliyor. 2016’da PayPal’in Türkiye’den çekilmesi ile Etsy’de satmak yapan Türk kullanıcıların ödeme alma noktasında sorun yaşamaları üzerine bu entegrasyonu gerçekleştirdiklerini aktaran Paymes Kurucu Ortağı Sabrican Zaim: “Bu sayede kullanıcıların Etsy’deki mağazalarını tek bir tuş ile Paymes’e entegre edebilmelerini ve ödeme alabilmelerini sağlıyoruz. Bu geniş açıdan bakıldığında Türkiye’de e-ihracat ve kişisel ihracatın artırılmasına büyük bir destek sunuyor diyebiliriz. Etsy entegrasyonumuzla keza yabancı müşterilerin de güvenini kazanma noktasında avantajlı olduğumuzu düşünüyoruz.” diyor. Zaim bugüne kadar Etsy üzerinden satıcıların 15 ülkeden ödeme aldığı Paymes’te Türk satıcıların bu kullanım üzerinden en çok ürün sattıkları 5 ülkenin Amerika, Kanada, Almanya, Danimarka, İngiltere olduğunu dile getiriyor.

Web.Paymes ile internete bağlanılan her yerden ödeme elde etmek muhtemel

Paymes bireysel olarak yapılan satışlarda tehlikesiz ödeme alma noktasında çözüm sunmaya devam ederken; yüz yüze yapılan satışlar için de müşteri ve satıcının emrindeki yana olduğu alışverişlerde hem tehlikesiz, hem de rakiplerinden daha çabuk işleyen bir süreç tasarlıyor. Web.paymes olarak adlandırılan bu satış uygulaması ile uzun süren onay süreçleri olmadan, herhangi bir uygulama indirmeden, diğer hiçbir cihaza veya POS’a gereklilik duymadan; akıllı telefon, tablet veya bilgisayarlardan ve internete bağlanılan her yerden ödeme elde etmek muhtemel oluyor. Tek yapılması gereken; web.paym.es adresine girerek Paymes ile konuşurken “Yüzyüze Satmak” butonuna tıklayarak alıcının telefon numarasına ödeme linki gönderilmesini sağlamak. Müşteri tarafından açılan sayfada kredi kartı bilgilerinin girilmesiyle birlikte saniyeler içerisinde ödeme süreci tamamlanıyor. Paymes’in yüzyüze satmak uygulaması müşterilerin %42.1’i tarafından kullanılıyor.

International Finance Awards’da 2018 yılının en inovatif ödeme yöntemi olarak seçildi

Paymes Kurucu Ortağı Sabrican Zaim yaptığı açıklamada bireylerin online ödeme alabilecekleri bütün mecralarda, dağıtılmış uygulamalarla yer aldıklarını ve ödeme sistemleri sektöründe en reformcu ödeme şirketi olduklarını dile getiriyor. Zaim “Ödeme sistemi hizmeti sunan şirketler yıllardan beri kendi uygulamalarının içerisine bireyleri ve kurumları çekmeye çalışırken biz kullanıcılarımızın var olduğu platformlara mesajlaşmak kadar kolay olan uygulamalarımız ile dahil oluyoruz. Bu farkımızla International Finance Mag’in düzenlediği International Finance Awards’da 2018 yılının en inovatif ödeme yöntemi olarak seçildik. Bu ödülle gurur duyuyoruz.” diyor.

Önceki HaberGoogle Maps AR Teknolojisini Kullanmaya Başladı Sonraki HaberXiaomi, Kamerayı Daha da Geliştirecek

1 okunma  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

%d blogcu bunu beğendi: