Özhaseki Ankara için 111 projeyi açıkladı

  Güncel Haberler    4 Ocak 2019
Yorum Yok

Özhaseki Ankara için 111 projeyi açıkladı

AK Parti’nin Ankara adayı Özhaseki, projelerini açıkladı. 

Özhaseki’nin açıklamalarından satır başları şöyle;

Kültür yolu projesini Ankaramıza kazandıracağız. Özel yürüyüş yolları yapılacak. Onlarca proje var. İkinci başlığımız sosyal projeler alanında. Kurnaz kütüphaneler… 24 saat açık olan mekanlardan bahsediyorum. Çoğu öğrenci ders çalışmak için yerinde fırsat bulamıyor. Bu kütüphaneler 24 saat açık olacak. 10 tane değin 7/24 çalışacak kütüphaneler olacak. Öğrencinin yoğun olduğu yerlerde bu projeleri hazırladık. 3Ç diye tanım ediyorlar nehir çorba çamaşır… Okul bölgelerinde girişlerde çocuklara kupa içerisinde çorba içebilecekleri imkan. Çamaşırını teslim edip okuldan çıkınca tertemiz alıp götürebileceği bir ortam.

Üçüncü bölümümüz çevre alanında. Çevre bizim için manâlı. Sıfır Atık Projesi. Sıfır atık olur mu? Evet oluyor. 1 sene değin adeta bakanlığımızda uyguladık. Daha Sonra değerli Cumhurbaşkanımızın eşleri Emine Hanımefendi bu projeyi sevdi himayesine aldı bütün Türkiye’ye yaygınlaştırma emri verdi. Bir taraftan doğayı kirletmeden ekonomiye döngü olarak bunu geri kazanabiliriz. hemen Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na çöp kamyonları uğramıyor.

Bir başka konu sahipsiz dışarıdaki hayvanlarlar ilgili. Bunlara barınaklar yapabiliriz lakin yaklaşık olarak hayvan hapishanesi haline dönüştürmemek lüzumlu. Çocuk şehri projeleri… Yaklaşık 1 milyon metrekare üzerinde yapacağız bunu. İçerisinde 100’den artı faaliyet var. 2019 baharında başlarız 1 yıl sürmeden de bitiririz diye düşünüyorum. Bütün mahallelerde etüt merkezleri kreşler ve çocuk oyun evlerinin yapılması. 

Beşinci bölüm yeşille ilgili. Tam 13 adet Halk Müziği Parkı yapılmasını planladık. 3 adam başına zaten bakanlık döneminde bildiğimiz yerler fakat 10 tanesine yeni başlayacağımız yerler. Ahali kıraathaneleri de yer alıyor.

Ankara için de özel bir koşul daha var o da askeri alanların Ankara dışına taşınması boşalan kamu binalarının yerlerinin ne olacağı hususu. Sayın Cumhurbaşkanı çok acil bir durum olmadıkça tamamının yeşil bölge olacağı sözünü verdi. Cebeci Stadı da Halk Bahçesi olarak hizmet edecek. Hayvanat bahçesi hazırladık yeri de hazırlanmış.

Lokal kalkınma projelerine siklet veriyoruz. Ankara Fuar Alanı kısa sürede tamamlanacak. Zeki kent projeleri… Her şey akıllı elektronik olmaya başladı. Zamanımız başkalaşım çağı. Akıllı şehir halkı vadisi yapıyoruz. Ulaşımdan çevreye enerjiden altyapıya dek her işin akıllı olarak çözümlendiği bir ortamdan bahsediyorum. 

Spor projeleri hususunda 19 Mayıs Stadyumu ve Spor Kompleksi. Ankara 55 bin kişilik müthiş bir stat ve komplekslerine kavuşmuş oluyor. Spor Bakanlığı mı yapar biz mi yaparız bu konu çok kayda değer yok. 1-2 ay içerisinde bunun temeli atılıyor.

Ulaşım projeleri… Kızılay’dan havaalanına dek kesintisiz hat yapılacak. Bizim ulaşım hattında kullandığımız başlıca aksların aralıksız olması hususu. İki yerde yeniden ışık var. Samsun Eskişehir Konya İstanbul istikametinde yapılacak daha alçak geçit üst geçitler var.

Park et devam et projesi. Tüm dünyada halk müziği yolları genişleterek trafikleri rahatlatmıyorlar. Toplu taşımayı özendiriyorlar lüks konforlu ülkü getiriyorlar. Metro duraklarının tamamında araçlarımıza otopark yeri sağlamamız gerekli. 
 

32 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.