Özhaseki, 13 gün kala son anketi açıkladı

  Güncel Haberler    17 Mart 2019
Yorum Yok

Özhaseki, 13 gün kala son anketi açıkladı

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, “Bir, iki sene sonradan cümbür cemaat görecek, Mogan Gölü de Eymir de kocaman masmavi bir deniz olacak. O çevrede niye plaj yapmayalım ki? Elimizdeki imkanları ardına kadar değerlendireceğiz” dedi. 

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, katıldığı bir program sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Özhaseki, sürpriz “Plaj Projesi” ile başkentin mavi şehir olacağını açıklamıştı. Projeye ilişkin detayların sorulması üstüne Özhaseki, “Bunu yapabileceğimiz fazla hoş ortamlar var. Belediye olarak yapacağımız her proje Ankara’daki genç insanların işsizliğine çözüm olacaktır, kadınlarımıza iş kapısı olacaktır. Biz iddialıyız ve tecrübemiz var” ifadelerinde bulundu. 

“BİR İKİ SENE SONRA HERKES GÖRECEK” 

Eskişehir’de hayata geçirilen yapay plaj projesine benzer bir proje olup olmayacağı sorulan Özhaseki, “Ankara’nın birkaç tane avantajı var. Birisi; Gölbaşı, Mogan ve Eymir. Zamanında Mogan Gölü bataklık haline dönüşecekken bakanlığım döneminde 100 milyon lirayı bulan bir ihale yaptım. O ihale ile dipte biriken çamurları sıyırmayı amaçladık. Bu dünyada fazla az bir teknoloji. Suyun dibinde birikmiş olan çamuru sıyırıyoruz, kilometrelerce öteye basıyoruz, orada bir canlılık başlıyor, balıklar yetişmeye başlıyor ve masmavi bir göl haline geliyor. Şu hali biraz daha bulanık. Bir, iki yıl sonradan cümbür cemaat görecek, Mogan Gölü de Eymir de iri masmavi bir deniz olacak. O çevrede niye plaj yapmayalım fakat? Elimizdeki imkanları ardına kadar değerlendireceğiz” cevabını verdi. 

Özhaseki, 31 Mart Lokal Seçimlerine ilişkin, muhalefetin eleştirilerine de değinerek, “Öndeyiz diye başlıyorlar, ardındaki tercih günü sonuçlar çıkınca ‘çaldırdık’ diyorlar. Sonradan işi ilerletip YSK 5 seçimdir böyle. Algılama operasyonu olduğunu cümbür cemaat görüyor. Muhakkak olun Ankara halkı kendilerinden fazla daha zeki” diye konuştu. 

Anketleri değerlendiren Özhaseki, “Netiz, keyifliyiz, ilerideyiz, bunu cümbür cemaat görecek” vurgusunu yaptı. 

26 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.