Özcan: Kurdaki dengelenme 2019’a umutlu bakmamızı sağlıyor

  Kredi - Borsa    8 Ocak 2019
Yorum Yok

Özcan: Kurdaki dengelenme 2019'a umutlu bakmamızı sağlıyor

Girişimcilere “patron bilançosu”, “konuş konuştur”, “satıyorum sattım”, “verilerin gücü adına”, “A takımı” başlıklı 5 modülden oluşan eğitim ile kendilerini geliştirme imkanı sunan programa ekim, kasım ve aralık aylarında 100’den fazla bayan girişimci başvurdu.

Bayan girişimciler, her biri 4 saat süren ve 5 modülden oluşan eğitimlerin tümüne olduğu gibi birkaçına da başvurabildi. Eğitimlere bulunma isteyenlerin başvuruları Arya ve Iş Bankası göre incelenip seçilen girişimciler ziyafet edildi.

Ilk eğitim, Türkiye Meslek Bankası Ticari Bankacılık Pazarlama Müdürü Ethem Eliaçık ile Arya Kadın Yatırım Platformu Kurucusu ve Ayrım Holding Idare Heyeti Başkanı Ahu Büyükkuşoğlu Serter’in katılımıyla gerçekleştirildi. Ethem Eliaçık, “Işveren bilançosu” başlıklı eğitimde, parasal tabloların bankalar tarafından değerlendirilmesi ve Meslek Bankası’nın finans yönetimini kolaylaştırıcı uygulamaları hakkında data verdi. Serter de girişimcilere, bilançoyu nasıl okumak gerektiğini aktardı. “Konuş konuştur” modülünde Useful’dan Özgürlük Alaz ve PiAr Faktori’den Yasemin Bektaş, “satıyorum sattım”da Arya’dan Münteha Adalı, Iş Bankası Kartlı Ödeme Sistemleri Müdür Yardımcısı Bora Gülşeni, “verilerin gücü adına” modülünde Technolera’dan Buğra Sergun ve Iş Bankası Kartlı Ödeme Sistemleri Müdür Yardımcısı Ipekli Köşker, “A takımı” modülünde ise İdil Türkmenoğlu ile Yuvako Kurucusu Selen Erdem girişimcilerle bir araya geldi. 12 Aralık’ta düzenlenen son modülün gerisinde, Meslek Atölyeleri’nin kapanışında katılımcılara sertifikaları verildi.

Meslek Bankası Ticari Bankacılık Pazarlama Müdürü Ethem Eliaçık, Meslek Atölyeleri ile bayan girişimcilerin interaktif eğitim ortamında farklı bir deneyim kazandıklarını vurgulayarak, gerçekleşen eğitimlerden edinilen geri bildirimlerin kadın girişimcilere karşın çalışmalarda ve 2019 yılında yapılacak Arya Iş Atölyeleri’nde avantaj sağlayacağını açıklama etti.

29 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.