Etkileyici Savaş Oyunu: Homefront

  Bilgisayar Oyunları    26 Aralık 2018
Yorum Yok

Homefront, Kaos Studios firması tarafından geliştirilip THQ firması tarafından yayınlanan, özgün ve sürükleyici konusuyla fazlasıyla dikkat çeken bir FPS‘dir (First Person Shooter).

Oyun 2011 yılında hem PC hem PS hem de Xbox için çıkmış ve oldukça da sevilmiş. Call of Duty tarzı oyun arayanlar için Homefront birebir.

THQ firmasının yaşadığı mali problemler sonucu batmasıyla beraber oyunun isim hakkı 2012 yılında -Crysis ile tanıdığımız- Crytek firmasına geçmiş. Crytek oyunun başarısını fark edip hemen devam oyununu duyurmuş: Homefront : The Revolution.

Oyunun konusuna değineceğimiz yazının en heyecanlı kısmına geçmeden hemen önce dilerseniz oyunun trailerına bakalım beraber.

Homefront Oyununu Konusu

Oyunun konusu bizce oyunu en ilginç ve çekici kılan kısmı aslında. Oyun 2025 yılında geçiyor. (Aşağıdaki cinematici mutlaka ama mutlaka izleyin!)

2025 yılında Güney Kore ile Kuzey Kore arasında sağlanan birleşme sonucu Birleşik Kore çıkıyor ortaya. Birleşik Kore Devleti (BKD) oldukça gaddar ve zalim. Dünyanın bir çok yerinde katliamlar yapıp hakları olmayan bölgelere hakimiyetlerini ilan ediyorlar. En son da sıra ABD’ye geliyor…

ABD’nin neredeyse her sokağında adamları bulunan Birleşik Kore Devleti, eski ABD askerlerinin birleşip problem teşkil etmelerinden korktuğu için özel görevli birlikleri eski ABD askerlerini toplamakla görevlendiriyor. Homefront oyunu konusu da tam burada başlıyor işte.

Evimizde sessiz sakin bir gün geçirirken birden kapı çalıyor. Kapıyı açmaya yöneldiğimizde biri albay 3 BKD askeri zorla içeri giriyor. Kısa bir sohbetin ardından bizi götürmek için geldiklerini söylüyorlar ve zorla evden çıkartılıyoruz.

BKD askerleri tarafından dışarıya çıkartıldıktan sonra zorla bir okul otobüs gibi bir şeye bindirilip toplama kamplarına götürülmek üzere yola çıkıyoruz. Otobüsün içerisinde bizim gibi 2 tutsağın daha olduğunu görüyoruz ve bu durum ister istemez umudumuzu kırıyor biraz.

Albay’ın burada söylediği sözler ilgimizi çekiyor. “Şerefli liderimiz Kim Jong-Un, ülkenizin doğal kaynaklarını nasıl kullanabileceğinizi size öğretecek, bu bizim size hediyemiz”. Fantastik bir evren dahi olsa bundan 10 yıl sonra dahi kavga – dövüşün sebebinin değişmediğini görmek ne kadar acı.

Savaş oyunu: Homefront

Homefront oyunu genel özeti ve oyun içi görüntüleri

Evden sürüklenerek çıkartılıp bahsettiğimiz otobüse bindiriliyoruz ve kafamızı hafif sola çevirip dışarıya bir göz atıyoruz. Gördüğümüz manzara pek de iç açıcı olmuyor…

Homefront Oyunu Satın Almaya Değer mi?

Steam üzerinden satışa çıkarılan oyun güncel 2018 fiyatı 31 TL’dir. Bir kere steam üzerinden ücretsiz kütüphaneye eklenmeye açılmış olsa da şuan güncel fiyatı bu. Peki bu oyunu almaya değer mi? Kesinlikle değer. Üstelik güzel bir bilgisayarınız varsa zevkle oynayacağız bir oyun. Oyun en basit seviyede bile zor olsa da oynarken keyif alıyorsunuz. Gerçekçi grafikler ve konu akışı ile satın almaya değer!

1 okunma

Etiketler : ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

%d blogcu bunu beğendi: