Online alışverişte şimdi de Siber Pazartesi çılgınlığı

  İnternet, Teknoloji    19 Ocak 2019
Yorum Yok

Online alışverişte şimdi de Siber Pazartesi çılgınlığı

CK Boğaziçi Elektrik Genel Müdürü Halit Bakal, abonelerinin müşteri operasyon merkezleri dışındaki yerlere fatura ödememesi gerektiğini belirterek, “İstanbul’da halen 700 binin üzerinde alıcı faturasını korsan olarak ifade edilebilecek ödeme noktalarına yapıyor” ifadesini kullandı.

Bakal, yazılı açıklamasında, abonelere en süratli ve kaliteli hizmet verilmesinin amaçlandığını bu kapsamda alıcı merkezlerinde özellikle ihtiyar, hamile ve engellilerin durumlarının dikkate alınarak işlem yapıldığını bildirdi.

Alıcı operasyon merkezlerinde gün geçtikçe işlem sürelerinin kısaldığını vurgulayan Bakal, geçmişte 15-20 dakika süren işlerin artık saniyeler içinde tamamlandığını belirtti.

Vatandaşların herif işlem merkezleri dışındaki yerlere fatura ödememesi gerektiğini vurgulayan Bakal, şunları kaydetti:

“İstanbul’da halen 700 binin üzerinde alıcı, faturasını korsan olarak açıklama edilebilecek ödeme noktalarına yapıyor. Bizim operasyon merkezlerimizde elektrik faturası ödemesi sırasında tüketiciden herhangi bir değerinde alınması söz konusu yok. Alıcı geliyor, gönül rahatlığı ile faturasını ödüyor. Ama korsan noktalarda elektrik tüketicilerinden haksız yere fatura başına 1,5-2 lira gibi bir layık alınıyor. Ayrıca bu noktalardan yapılan ödemelerde gecikme veya faturanın yatırılamaması gibi problemler ortaya çıkabiliyor. Bu nedenlerle müşterilerimize fazla daha titiz olmaları konusunda bir kez daha çağrıda bulunmak istiyorum.”

1 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

%d blogcu bunu beğendi: