O bölgelerdeki konut fiyatlarına otoyol dopingi

  Güncel Haberler    18 Ocak 2019
Yorum Yok

O bölgelerdeki konut fiyatlarına otoyol dopingi

Teknoloji odaklı gayrimenkul değerlendirme platformu Endeksa.com‘un verilerine kadar Kuzey Marmara Otoyolu, güzergahı üstündeki Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya‘da konut fiyatlarını artırıyor.
Güzergah ve temas yollarındaki bölgelerde ev fiyatlarının yüzde 44 ile yüzde 92 arasında değerlendiği belirtiliyor.

Endeksa‘ya göre Kuzey Marmara Otoyolu ile İstanbul’a ulaşımı fazla daha kolaylaşacak olan Tekirdağ’da son 4 yılda ev fiyatları yüzde 52 çoğalma gösterdi.

Tekirdağ’da sıradan konut metrekare satış fiyatı 1.470 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi 19 sene. İstanbul’da şehrin çeperlerinde bulunan ve gelişmekte olan bölgelerde de değerinde artışı uyarı çekiyor.

Silivri’de son 4 takvim ev satış fiyatı artışı yüzde 69 seviyesinde. Silivri’de sıradan ev metrekare satış fiyatı 2 bin 244 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi 24 sene.

Çatalca’da ev fiyatları son 4 yılda yüzde 44 büyüme gösterdi. İlçede ortalama konut metrekare satmak fiyatı 2 bin 350 TL, ev yatırımının geri dönüş süresi 22 sene.

Son 4 yılda konut fiyatlarında yüzde 57 artış görülen Arnavutköy’de sıradan ev metrekare satmak fiyatı 2 bin 145 TL, ev yatırımının geri dönüş süresi 24 sene.

Eyüp’te konut fiyatları son 4 yılda yüzde 73 artma gösterdi. İlçede sıradan konut metrekare satış fiyatı 3 bin 840 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi 17 sene.

Pendik’te ise son 4 yılda konut fiyatları yüzde 59 artış gösterdi. İlçede sıradan ev satmak fiyatı 2 bin 827 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi 23 sene.

Endeksa verilerine tarafından Kocaeli’de son 4 takvim ev fiyat artışı yüzde 80 seviyesinde.

Kocaeli‘de ortalama ev metrekare satmak fiyatı 1.872 TL, ev yatırımının geri dönüş süresi 22 sene.

Sakarya’da ise konut fiyatları son 4 yılda yüzde 92 çoğalma göstermiş durumda. Sakarya’da sıradan ev metrekare satmak fiyatı 1.760 TL, ev yatırımının geri dönüş süresi 21 yıl.

Endeksa Kurucu Ortağı ve CEO’su Ihtişam Tavsiye, sürekli proje hakkında şunları belirtti: “Proje zarfında trafiğe açılan Silivri-Yavuz Sultan Selim Köprüsü-Pendik güzergahının arkasından, 2018 yılı sonuna kadar Pendik-Osmangazi Köprüsü arasındaki güzergahın da açılması planlanıyor.

Sakarya’nın Akyazı ilçesine kadar gidecek otoyolun tamamının ise 2019 yılı sonunda trafiğe açılması hedefleniyor. Projenin trafiğe iyice açılmasından sonradan da ulaşımın rahatlaması nedeniyle kayıtlı bölgelerde layık artışının devam edeceğini öngörüyoruz.“

1 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

%d blogcu bunu beğendi: