Nevrozlar

  Sağlık ve Yaşam    24 Mart 2019
Yorum Yok

Nevrozlar

Eğer fiilen ister, azmeder, irade gösterir ve uygularsanız çok büyük bir başkalaşım yapabilirsiniz. Bu kitabı okuyan gençlerin belki anında tümü okurken heveslenecekler, kendilerinde böyle bir başkalaşım yapmayı isteyeceklerdir. Fakat kesinlikle ancak tümü elde edemeyecektir bu ruh halini. Yalnızca gerçekten isteyen, irade ve kararlılık gösteren ve pes etmeyenler bu ruh haline ulaşacaklardır.

Kendinizde böylesine olumlu bir değişim yapmanız bu yaşlarınızda da ileriki yaşlarınızda da sizin için fazla yardımcı olacaktır. Bu yaşlarda böylesine güzel bir irade göstermeniz hem kendinize güveninizi ve saygınızı artıracak ayrıca de çevrenizin saygısını kazanmanıza yol açacaktır. Kişilikli, özgüvenli, dengeli, aklı başında, ruh hali son derece adi bir insan olmanız elbette ancak size haklı bir saygınlık kazandıracaktır. Kitapta anlatılanları başvuru konusunda ara sıra zorlanabilirsiniz. Alıştığınız, önceden beri alışılmışlık haline getirdiğiniz huylarınızdan, kişilik özelliklerinizden vazgeçmeniz ilk etapta kolay gelmeyecektir. Ancak değiştirdiğiniz her nitelik kendinize olan güveninizi artıracak ve diğerlerini değiştirebilmeniz için size cesaret verecektir.

Niçin yıllarınızı boşu boşuna harcayasınız ? Üstelik ömrünüzün en değerli, en bereketli, en sağlıklı dönemlerini niçin ruhen sağlığa zararlı ve dengesiz bir insanmış gibi geçiresiniz? Nasıl olsa eninde sonunda ruhen dengelenmiş bir insan olmaya karar vereceksiniz. Niçin erişkin olmayı bekleyesiniz ? Bu değişiklikleri yaptığınızda sakın gençliğinizin kıymetini bilmediğinizi, ömrünüzün en verimli yıllarını monoton, hayattan şımartma almadan, sıkıcı bir ruh haliyle geçireceğinizi düşünmeyin. Bu hatalı olur. Çünkü ana, kişilikli, ruhen dengelenmiş, sağlıklı olduğunuzda hayatın değerini daha iyi bilir, yaşamınızdan daha hoşgörü alırsınız. Çünkü kendinize hürmet duyarsınız. bu nedenle bu konuyu çok iyi değerlendirin. Daha önce de belirttiğimiz gibi bazılarınız bu anlatılanları uygulayacak, bazılarınız ise uygulamayacaktır. Ama bilmelisiniz ki yetişkin bir insan olup geri dönüp baktığınızda bunları uygulamış olmaktan ötürü kendinizle kibir duyacaksınız. Yaşıtlarınızın öyle çoğunun önüne geçecek, onların yıllar daha sonra kavradığı gerçekleri siz yıllar önce fark etmiş ve yaşayan olacaksınız. Bu şüphesiz oysa koskocoman bir menfaat olacak.

16 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.