Nafia İnşaat konkordato talep etti

  Güncel Haberler    19 Ocak 2019
Yorum Yok

Nafia İnşaat konkordato talep etti

İstanbul Anadolu 3. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin 10 Eylül 2018 tarihli kararına kadar Nafia İnşaat konkordato talebinde bulundu. 

Sözcü’den Derin Gökçe’nin haberine göre, Nafia İnşaat’ın başvurusunu değerlendiren mahkeme şirkete karşın 3 aylık geçici mühlet kararı verdi. Konkordatonun tasdikine ilişkin davanın ön tahlil ve ilk tahkikat duruşmasının 10 Aralık 2018 günü yapılacağı belirtildi.

MALİYETLER 3 KATINA ÇIKTI

Nafia İnşaat’ın Genel Müdürü Mehmet Kesin Yıldız konkordato süreci hakkında açıklamalarda bulundu. Döviz kurlarındaki artıştan nedeniyle maliyetlerinin 3 katına çıktığını bildiren Yıldız, “Hükümetimiz devlet müteahhitlerine fiyat farkı kararnamesi yayınlayana kadar,kredi ve çek ödemelerimizdeki denge bozulduğundan,konkordato ile önlem aldık ki, elimizdeki mevcut işleri bitirelim ve teslim edelim. Huysuz durumda(konkordato bildiri etmese idik) işlerimizi teslim etmekte güçlük yaşayacaktık. hemen hükümetimiz devlet müteahhitlerine takviye olur ise, konkordatodan çıkacağız ve işlerimizi daha dinç bir şekilde bitirip teslim edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

TOPLAM 250 PERSONEL ÇALIŞIYOR

Taşeron firmalarla birlikte şirkette toplam 250 personelin çalıştığını bildiren Genel Müdür Yıldız, devam eden millet projeleri hakkında bilgi vermek istemedi. Yılmaz açıklamasında, ” sürekli projelerimiz hakkında kayyumlarımızın izni olmadan veri veremiyoruz maalesef” dedi.

11 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.