Müslüm filmi davalık oldu

  Sağlık ve Yaşam    7 Ocak 2019
Yorum Yok

Müslüm filmi davalık oldu

Uyruk yazarı Ali Eyüboğlu bugünkü köşesinde Müslüm filminin ortakları arasındaki davayı kaleme aldı. İşte Eyüboğlu’nun yazısı…

Müslüm Gürses’in hayatını anlatan “Müslüm”, 2018’in en çok izlenen filmi oldu. Vizyondaki 9’uncu haftasında 6.229.522 kişinin izlediği film, 82 milyon 107 bin lira hasılat elde etti. 

Digital Sanatlar/Mustafa Uslu ile ICNN Üretim Bilişim Danışmanlık/Nuri Yıldırım, “Müslüm”ün eşit oranda iki hissedarı. Oysa Uslu, filmi CGV Mars Entertainment’e verirken tüm hakların kendinde olduğunu demeç etti.  

Filmin vizyona girmesine bir gün kala ICNN Üretim, CGV Mars Entertainment’a ihtarname yolladı. Eser İşletme Belgesi’ni kanıt olarak sunan şirket, yapımcıya yapılacak ödemenin yüzde 50’sini istedi, huysuz takdirde filmi durduracağını bildirdi. 

Bunun üstüne CGV, sorunu çözmeleri için iki ortağı bir araya getirdi. Şimşek, Yumuşak Başlı’ya düşen payın yüzde 50 olduğunu kabul etti. Yıldırım, Uslu’nun “Ekstradan harcamalarımız oldu, payım yükseldi” diyerek sunduğu harcamalara itiraz etti. 

Taraflar anlaşamayınca konu yargıya taşındı. Bunun üzerine CGV Mars, “Müslüm” filminden yapımcılara düşen payın yüzde 50’sini Yumuşak Başlı’nun hesabına, yüzde 50’sini ise Sulh Canice Mahkemesi’ne yatırmaya başladı. Şu asıl kadar burada biriken para 20 milyon lira civarında. Yargı karar verecek, bu paranın yapımcılar aralarında hangi oranda paylaşılacağına.

33 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.