Blog

Muhtar Kent, 3M Yönetim Kurulu’nda

  Blog    6 Ocak 2019
Yorum Yok

Muhtar Kent, 3M Yönetim Kurulu’nda
Dünyanın en kayda değer 10 yöneticisi arasında kabul edilen Muhtar Şehir Halkı, 3M Idare Heyeti’na seçildi. Halen Coca Cola Idare Heyeti Başkanlığı ve CEO’luğu görevlerini yürüten Büyük Kasaba, 1 Nisan 2013 tarihinden itibaren 3M’nin Yönetim Kurulu’nda tahsis alacak
Coca Cola Idare Heyeti Başkanı ve CEO’su Muhtar Şehir Halkı, 3M’nin Yönetim Kurulu’na seçildi. 1 Nisan 2013 tarihinden itibaren 3M Idare Heyeti Üyesi olarak ödev alacak olan Muhtar Büyük Kasaba’in yeni göreviyle ilgili 3M Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Inge G. Thulin şunları söyledi: “Sayın Muhtar Kent’in Yönetim Kurulumuza katılmasından nedeniyle son derece mutluyuz ve büyük hoşnutluk duymaktayız. Kendisinin şirketimize paha biçilmez bir yönetim anlayışı ve deneyim katacağına olan inancımız sonsuz”.
Global meslek dünyasının en itibarlı yöneticilerinden olan Muhtar Kent, Alıcı Gıda Forumu’nun Benzer Başkanı ve Dış Politika Derneği’nin üyesi. Dünya Ekonomik Forumu’nun Uluslararası Meslek Konseyi Başkanlığı’nı yürütmekte olan Şehir, geçmiş dönemde ABD-Çin Meslek Konseyi Başkanlığı’nı da yaptı. Kısa bir vakit önce ABD Başkanı Barrack Obama ve Dışişleri Bakanı Hillary Clinton göre Güneydoğu Asya Ülkeleri için Öncü Kişilikler Grubu’na seçilen Şehir, Milletlerarası Özel Olimpiyatlar Birliği, Ronald McDonald Çocuk Vakfı, Catalyst ve Emory Üniversiteleri’nin yönetim kurullarında da tahsis yapıyor.
2005 yılında Coca Cola Kuzey Asya, Avrasya ve Orta Doğu Grup Başkanı olan Muhtar Büyük Kasaba, 2008 itibariyle Coca Cola’ya CEO olarak atandı ve 2009 yılında da Coca-Cola Idare Heyeti Başkanı oldu.
Tarsus Amerikan Koleji’ni tüketen Muhtar Şehir, 1978 yılında üniversite eğitimi için gittiği İngiltere’de Hull Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Okan Üniversitesi’nin 2010 yılında verdiği Onursal Doktora unvanına değerinde görülen Muhtar Şehir Halkı, evli ve iki çocuk babasıdır.

31 okunma

Etiketler : , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.