Monster Notebook, Almanya yolcusu!

  Teknoloji    19 Şubat 2019
Yorum Yok

Monster Notebook, Almanya yolcusu!

Oyun severlerin sevdiği marka Monster Notebook; İstanbul, İzmir ve Ankara derken, acilen de yeni şubesini Almanya’da açmaya hazırlanıyor! Bu yolculuğun hikayesini ve Monster Notebook’un Almanya’da sunacaklarını şirketin en yetkili isimlerinden Monster Notebook Kurumsal Irtibat Müdürü Kayra Keri Küpçü‘den öğrendik.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki başvuru formu izinleri

CHIP: Pek anlatmaya gerek yok sahiden, zira Monster Notebook artık Türkiye’deki bütün oyun severler göre aşina ve hatta en çok tercih edilen markalardan biri. Ama şu merak ediliyor olabilir: Monster Notebook nasıl bu değin büyüdü?

“Monster Notebook olarak, 2005 yılında ilk notebook’larımızı ürettiğimiz andan bu yanlamasına odağımız daima yüksek performanslı bilgisayarlar üretmek oldu. Giriş seviyesi, sadece bir bilgisayara ihtiyacı olan kullanıcıdan ziyade o bilgisayarla oyun oynamak, kurgu gerçekleştirmek, grafik tasarımlar düzenlemek, 3 boyutlu çizimler yerine getirmek isteyen; kısacası bir bilgisayardan beklenen en yüksek performans gerektiren işleri dilediği her yerde yapabileceği notebook’lar üretmeyi hedeflemiştik. Daha gaming notebook (oyun laptop’ı) kavramı ortalarda yokken biz bunu yıllar önce söylüyorduk. Son birkaç yılda ise artık dünyanın her uygun bu cümle parçası konuşulmaya başlandı. Bizim defalarca odağımızda oyun tutkunları olduğu için, oyuncular da bizim onlarla benzer dili konuştuğumuzu fark etti. Sabah notebook’unun bakımını yaptırmak için servise gelen bir oyuncunun, akşam eve dönüp oyun oynamak istediğinin farkındaydık ve satmak sonrası hizmetimizi defalarca bu doğrultuda sunarak onu, akşam oyuna yetiştirdik. Bizler de oyuncu olduğumuz için, onun neler hissettiğini biliyoruz. Bu odağımız, müşterilerimizi anlamamız, alıcı memnuniyetini şirketin merkezi haline getirip yapımızı şekillendirmemiz tabii fakat büyümeyi de beraberinde getirdi.

Yerli bir marka olmamızın da getirisi var. Türk kullanıcısının isteklerine çok hızlı cevap verebiliyoruz. bununla beraber kullanıcıya istediği özelliklere sahip notebook’ları verebiliyoruz. Özelleştirilmiş notebook’ları sunuyor olmamız, ayrım yaratan noktalarımızdan birisi.”

CHIP: Seninle son olarak Almanya’da IFA fuarında karşılaşmıştık. Oradayken henüz Ankara mağazanız açılmamıştı. Fuarın anında sonrasında Ankara şubenizi de hayata geçirdiniz. Şu lahza Ankara’daki etkileşiminiz nasıl; Ankara’da yaşamış oyuncular mağazada neler bulabiliyor?

“2018 yılı bizim için epeyce yoğun geçti. Nisan ayında İzmir’de mağazamızı açtık, sonrasında ekim ayında da bununla birlikte Avrupa’nın en büyük oyun bilgisayarı mağazası olan Ankara mağazamızı da açtık. bununla birlikte Türkiye’nin en büyük 3 şehrindeki kullanıcılarımıza da oyun deneyimini sunar hale geldik.

Bizim mağazalarımız bir satmak noktası olmaktan fazla daha fazlası. Burada dileyen cümbür cemaat gelip hem Monster Notebook’ları deneyebiliyor, ayrıca de oyun oynayabiliyor. Dilerlerse oturup dere – kahve içerek dinlenebiliyorlar da. Mağazalarımızda, böylece çok kişinin sık sık duyduğu ama kolayca erişemediği VR (Virtual Reality – Sanal Realite) deneyimini de ziyaretçilerimize sunuyoruz. Dileyen cümbür cemaat mağazalarımızda VR oyunlar oynayarak bu teknolojinin tadını çıkarıyorlar. Ankara mağazamızda, İzmir ve İstanbul mağazalarına ek olarak dahası VR odası kurduk. Bu odaya giren herkes kendini oyunun içerisinde buluyor. Bu oda, bununla birlikte Mixed Reality deneyimini de yaşamalarını sağlıyor. Odaya giren birey, gözlükleri takarak oyunun içerisine girerken, odanın dışındaki arkadaşları da aynı zamanda onu oyunun içerisinde görüyorlar. Sahiden yaşanması gereken eğlenceli bir deneyim. Biz bilgisayar satmaya yok, kullanıcılarımıza en neşeli ve en eğlenceli deneyimleri sunmaya çalışıyoruz.”

2019021103064221285.jpg Monster Notebook Yeni Şubesini Almanya'da Açacak!

CHIP: İstanbul’da Kadıköy, İzmir’de Konak, Ankara’da Çankaya, Kıbrıs’ta Lefkoşa derken, Monster Notebook bundan böyle iyiden iyiye şubelerini arttırıyor. Şu Anda sırada ise büyük bir bomba var fakat, bu da sanırım geçtiğimiz eylül ayında IFA’da Almanya’da bulunmanı açıklıyor.

“Dediğin gibi, keza büyümeye keza de yayılmaya devam ediyoruz. Seninle IFA’da yaptığımız röportajda da, Berlin’deki IFA’da olmamızın tek sebebinin yalnızca son teknolojileri takip etmek olmadığını, diğer sürprizleri de beraberinde getireceğini söylemiştim. O dönemde bir yanlamasına pazar araştırması, bir yana da mağaza araştırması yapıyordum. O dönem orada bir ağaç dikmiştik ve yakında meyvelerini yiyeceğiz. Evet, Monster Notebook fazla yakında Avrupa’da da olacak. Önümüzdeki günlerde Almanya’da bir mağaza açıyoruz. Buradan sadece Almanya’ya yok, Avrupa’nın böylece çok ülkesine sesimizi duyuracağız. Her Zaman söylediğimiz, “Türkiye’den global bir marka dahil etmemek,” söylemi için bu kayda değer ve büyük bir adım olacak.”

CHIP: Monster Notebook, Almanya’da hangi şehirde hizmet verecek? Almanya’daki oyun severlere neler sunacak?

“Almanya’da şirketimizi kurduk. Buradan e-ticaret siteleriyle birlikte Almanya’nın her yerine ve Avrupa’nın da öyle fazla ülkesine satış yapacağız. Ayrıca Berlin’de tekrar bahsettiğim şekilde konsept bir tecrübe mağazası açacağız. Burada da oyunculara en ayrı deneyimleri arzetmek istiyoruz. Berlin’deki mağazamıza gelecek olan kullanıcılar sadece Monster Notebook ürünlerini sınamak ve almakla kalmayacak; VR deneyimini yaşayacak, son oyun ve gösteri teknolojileriyle de tanışacaklar. Avrupa’da pek görülmeyen oyun bilgisayarı mağazası deneyimini orada da oluşturmak istiyoruz.”

CHIP: Almanya’da yaşayan gurbetçilerimize özel hizmetleriniz olacak mı?

“Almanya, Türkler için kayda değer bir merkez natürel oysa. Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinden birisi olmasının yanı sıra Türkler’in en çok yaşadığı ülke. 3 milyona yakın Türk var ve biz de bir Türk markası olarak onları en iyi anlayan markalardan birisi olacağız.”

CHIP: Almanya’dan sonra sırada neresi var? Monster Notebook’u bir gün ABD’de, dünyanın en büyük alıcı elektroniği fuarı CES 2019’da görme şansımız olur mu?

“Almanya’dan daha sonra Avrupa’daki mağazalarımızı ve operasyonumuzu genişletmek için çalışmalarımız olacak. Natürel az önce de söylediğim gibi, global bir marka olma yolunda ilerliyoruz. Sonrasında ABD planlarımızı yapıyoruz fakat marka olarak, bulunduğumuz yerdeki kullanıcılara en iyi hizmeti verebilmek öncelikli amacımız. Çok süratli bir büyümeden ziyade, başta bulunduğumuz merkezlerdeki hizmetimizi en üstteki seviyeye çıkarmak öncelikli amacımız olacak. Umarız ancak ilerleyen zamanlarda yalnızca Avrupa ve ABD değil, dünyanın her uygun hizmet veren bir marka oluruz.”

Önceki HaberSamsung Akıllı Telefonlarda Terabyte Sınırını Aştı Sonraki HaberElon Musk, Twitter’da Mars ile Flört Ediyor

13 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.