Meteoroloji’den peş peşe uyarılar!

  Güncel Haberler    28 Mart 2019
Yorum Yok

Meteoroloji'den peş peşe uyarılar!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Akdeniz, Karadeniz Kıyıları, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Aydın ve Muğla çevrelerinin yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların; genelde yağmur ve sağanak, Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ile Muğla çevrelerinde yer yer gök şamatalı sağanak, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Erzurum, Kars, Bingöl, Muş ve Ağrı çevrelerinde karla karmakarışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabahleyin ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Hava sıcaklığının kuzey, iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı varsayım ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzeyli, iç ve doğu bölgelerde güneydoğu yönlerden hafif, nadiren orta kuvvette, yarın Marmara’nın güneyi ve Kuzey Ege’de kuvvetli ve kısa süreli fırtına (60-80 km/sa) şeklinde eseceği varsayım ediliyor.

ÇIĞ UYARISI: Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunduğundan ilgililerin ve vatandaşların itinalı ve itinalı olmaları gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Marmara’nın güneyi ve Kuzey Ege’de adaleli ve kısa süreli fırtına(60-80 km/sa) şeklinde eseceği beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı(Çatı Uçması, Ulaşımda aksamalar, ağaç ve gönder devrilmesi vb.) itinalı ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İLLERE KADAR HAVA DURUMU

İSTANBUL 7°C, 13°C
Parçalı ve fazla bulutlu

ANKARA 1°C, 12°C
Parçalı bulutlu

İZMİR 8°C, 18°C
Eksik bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA 12°C, 18°C
Parçalı ve fazla bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

BOLU -2°C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu

SAMSUN 6°C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın hafif yağmurlu

ERZURUM -2°C, 4°C
Çok bulutlu, kesik kesik kar yağışlı

DİYARBAKIR 5°C, 14°C
Fazla bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

 

 

14 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.