Menopoz dayanışma grupları

  Sağlık ve Yaşam    26 Mart 2019
Yorum Yok

Menopoz dayanışma grupları

Menopoz bir takım kadınların kendilerine olan güvenlerinin sarsıldığı bir dönem olabileceğinden, bilhassa bu süreçte kendimizle barışık olmamız fazla önemlidir. Menopoz geçiren bir takım kadınlar bedenlerinde kusurlar görmeye başlarlar. Fakat, bu takıntı çok yanlıştır. Kendimize sürekli olarak olumlu telkinler göndermeli, durumumuzun hiç de kötü olmadığını, daha kusurlu olmadığımızı tekrarlamalıyız. İç güzelliğin her şeyden kayda değer olduğunu vurgulayarak kendimize olan saygımızı bir an bile kaybetmeyelim.

Ara Sıra artık çocuk sahibi olamayacağımızı düşünür ve büyük bir kayba uğramış gibi hissederiz. Kendimize yönelteceğimiz olumlu telkinler kadınlık duygumuzun güçlenmesini sağlar. Kadının us tarzıyla sağlık birbirine çok bağlıdır. Her gün kendimize binlerce mesaj gönderiyoruz. Menopozdaki kadınlar bazen çekiciliklerini kaybettikleri duygusuna kapılırlar. Sonunda da, düşündüklerine inanmaya başlarlar. Hareketleriyle, yürüyüşleriyle, konuşmalarıyla duygularırını dışa vurmaya başlarlar. Ama, olumlu telkinlerle bu güvensizlik duygusunu yenebilirler.

Hepimiz değişimden çekiniriz. Menopoz kendimizi pek de dengede hissetmediğimiz, kendimizden belirli olmadığımız bir dönem olabilir. Ama, kendi kendimize olumlu telkinler göndererek yaşamımızı sürdürecek gücü bulabiliriz.

49 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.