Mehmetçik Kutül Amare 29. Bölüm Fragmanı

  Dizi Önerisi, Kültür ve Sanat    7 Ocak 2019
Yorum Yok

Mehmetçik Kutül Amare 29. Bölüm Fragmanı

TRT 1’de ekranlara gelen Mehmetçik Kutül Amare dizisinin yapımını Bozdağ Film üstleniyor. Yunus Emre: Aşkın Yolculuğu ve Diriliş Ertuğrul dizilerinin hem yapımcısı ve senaristi olan Mehmet Bozdağ bu dizide de yapımcı ve senarist olarak yer almakta. Yönetmen koltuğunda Kutsal Damacan ve Yunus Emre: Aşkın Yolculuğu gibi yapımlarda da görev alan Kamil Açık Fikirli oturuyor. Oyuncu kadrosunda ise İsmail Ege Şaşmaz, İlker Aksum, Kaan Taşaner, Emre Başer, Gamze Özçelik, Cavit Çetin Güner, Serdar Gökhan, İsmail Hakkı Mahsul ve Özgü Kaya gibi isimler bulunuyor.

Dizi, Osmanlı İmparatorluğu’nun Britanya İmparatorluğu karşı kazandığı son galibiyet olarak tarihe geçen Kutül Amare Zaferi’ni konu almaktadır. Mehmetçik Kutül Amare dizisi Türk askerinin zafere giden yolda yaşadığı zorlukları ve 1. Dünya Savaşı’nın Irak cephesinde İngiliz askerleriyle girişilen coşku dolu mücadeleyi izleyiciye aktarıyor. Daha fazla Mehmet’in çevresinde şekillenen dizi Mehmet ve yol arkadaşlarının Osmancık Taburu’nda verdiği amansız mücadeleye yoğunlaşıyor. Türkler’in bu mücadelesinin yanına İngilizler’de anlamsız durmamaktadır. İngiliz ajanları bu manâlı savaşı Britanya İmparatorluğu’na kazandırmak için Osmanlı’ya karşısında sinsi planlar kurmaktadır. Son dönemde Türkiye’de görmeye alıştığımız tarihi dizilere son örnek olarak Mehmetçik Kutül Amare göze çarpıyor.

Mehmetçik Kutül Amare dizisinde kim kimdir?

İsmail Ege Muhakkak | Mehmet

Henüz çocuk yaşta Yunanlar ve Osmanlı arasındaki savaşta anne ve babasını yitirerek babasız kalmıştır. Hem bu sebepte ötürü keza de Hüsrev göre yetiştirilmesi onu bir yurtsever haline getirmiştir. Görevi uğruna hayatını bile yok sayabilecek kadar vatanına emrindeki bir gençtir.

Kaan Taşaner | Süleyman Askeri

Hayatı boyunca o kadar çok savaş görmüş, deneyimli ve vatanına olağanüstü derecede sadakat besleyen bir askerdir. Savaş meydanındaki başarıları nedeniyle kahraman olarak görülür. Enver Paşa ile alt yanlamasına savaşmış, silah arkadaşlığı yapmıştır. Teşkilat-ı Mahsusa’ya liderlik etmektedir.

İlker Aksum | Cox

5 yaşındayken yetimhaneden alınan Cox, travmalarla batmış geçen bir çocukluk çağından sonra aldığı sert eğitimler sonunda tehlikeli bir İngiliz ajanına dönüşmüştür. Hedefleri uğruna yapabileceklerinin sınırı olmayan, elini kana bulamaktan çekinmeyen ve gaddar birisidir. Epeyce akıcı bir şekilde Türkçe ve Arapça konuşabilmektedir. Böylece fakat bu dilleri Türkler ve Araplar’dan ayırt edilemeyecek dek iyi konuşmaktadır.

Serdar Gökhan | Hüsrev

Yıllar her tarafında savaştan savaşa koşan Hüsrev, Plevne’de gaziliği tatmış ve liyakat madalyası kazanmıştır. Bunların yanına eski bir pehlivandır. Savaş yüzünden çocuk yaşta babasız kalan Mehmet’i yetiştiren kişidir.

Gamze Özçelik | Elizabeth

Amerikalı bir gazeteci gibi görünse de bu sahiden sadece reel kimliğini gizli tutmak için kullandığı bir maskedir. Gizliden gizliye casusluk yapmaktadır.

Mehmetçik Kutül Amare 29. Bölüm Özeti

Mehmetçik Kutül Amare yeni bölümü ile 01 Ocak Salı 2019 tarihinde Trt 1 ekranlarında olacak. Bu hafta yayınlanacak olan Mehmetçik Kutül Amare 29 bölümü, tekrar birbirinden heyecanlı gelişmelere sahne olacak.

24 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.