Lazer Epilasyonun Zararları Nelerdir?

  Sağlık ve Yaşam    19 Şubat 2019
Yorum Yok

Lazer Epilasyonun Zararları Nelerdir?

Lazer Epilasyonun Zararları Nelerdir: Lazer epilasyonun zararları başlıca kullanılan lazer çeşidinden kaynaklanır. Bir Takım lazer aletleri derinin daha alt tabakasına tesir eder. Bazıları ise üstünkörü olarak etkileyen dalga boylarından oluşur. Derinin daha alçak tabakalarına artı miktarda bahşedilen ışınlar deride yanıklara niçin olabilir.

Lazer Epilasyonun Zararları Nelerdir

Lazer epilasyonun zararları çoğunlukla kullanılan lazer çeşidinden kaynaklanır. Bir Takım lazer aletleri derinin daha daha aşağı tabakasına tesir eder. Bazıları ise yüzeysel olarak etkileyen dalga boylarından oluşur. Derinin daha alçak tabakalarına artı miktarda bahşedilen ışınlar deride yanıklara niçin olabilir.

 

Lazer Epilasyon Zararları

1- Lazer epilasyondan etkilenen açık tene sahip kişilerde akne oluşumu görülebilir. Epilasyon yapıldıktan daha sonra görülen kızarıklıklar çoğu süre geçicidir. adeta bir hafta içerisinde geçer. Epilasyondan sonradan şiddetli bir şekilde kaşıntı duygusal duyabilirsiniz. Bu tabi etkileri sizi fazla etkilemez. Hafif etkilerin geçmesi kısa sürelidir.

 

2- İnsanlarda Lazer epilasyonun en fazla görülen zararı yanma ve deride lekelenme yapmasıdır. Bu durumun önüne geçmek için 30 etmen ya da 50 etmen güneş kremi kullanmalısınız. Yüz bölgesine epilasyon yapıldıktan sonradan kışın 30 yazın ise 50 faktör güneş kremi kullanılmalıdır.

 

3- Lazer epilasyonun İnsan vücudunu derinden etkileyecek zararlarına rastlanmamıştır. Bir Takım alıngan cilde sahip kişilerde emrindeki etkilerinin bir hafta yok bir ay içerisinde geçtiği gözlemlenmiştir.

 

4- Lazer epilasyondan daha sonra bronzlaşmak ve solaryuma girmek zararlı sonuçlar doğurabilir. Yaz mevsiminde ciltle sırık bağlantı halinde olan güneş ışınları, lazer etkilerinin zıt tepmesine neden olabilir.

 

5- Bayanların en çok merak ettiği sorulardan biride genital bölgeye hasar verip vermediğidir. Genital bölgede koldan ayırt edilemez bir yapıdadır ve lazer epilasyon yaptırılması son derece normaldir. Yumurtalarınıza zarar vermez ve rahim kanseri gibi hastalıklara niçin olmaz.

 

6- Gebe bayanların lazer epilasyondan kaçınmaları gerekir. Hamilelik döneminde lazer ışınları bebeği negatif etkiler.

 

7- Cildinizin herhangi bölgelerinde sedef gibi cilt hastalıkları varsa lazer epilasyon zararlıdır. Uygulanan bölgede sedefin artmasına ve büyük alanlara yayılmasına niçin olur. bu nedenle cilt hastalıklarına sahip kişiler kadar kullanılması zararlıdır.

 

Lazer Epilasyonun Zararları Nelerdir?

0 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

%d blogcu bunu beğendi: