Kral Selman’dan Veliaht Prens Selman’a soğuk duş! Elinden aldı

  Güncel Haberler    19 Mart 2019
Yorum Yok

Kral Selman'dan Veliaht Prens Selman'a soğuk duş! Elinden aldı

Suudi Arabistan’ın Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın baskı günler geçirdiği iddiaları basına yansıdı. İngiltere merkezli The Guardian gazetesinin haberine göre Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz, oğlu Muhammed’in bir dizi yetkisini elinden aldı. Bu yetkilerin en başında Prens Selman’ın ekonomi ve finans alanında karar almasının sınırlanması geliyor.

 

 

İKİ HAFTADIR MANÂLI TOPLANTILARDA DEĞIL

İddialar Veliaht Prens Selman’ın iki haftadır kayda değer toplantılarda boy göstermemesinin peşinde geldi. Veliaht Prens’in yatırım kararlarını Kral namına yeni Milli Emniyet Danışmanı Musaed al-Aiban’ın denetleyeceği belirtiliyor.

 

 

Kral Selman ile oğlu Veliaht Prens’in arası açıldı! Büyük çatlak

KAŞIKÇI OLAYI PRENS’İN OTORİTESİNİ SARSTI

Baba oğulun arasını açan olay ise İstanbul’da Suudi Arabistan Büyükelçiliği’nde gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi. Riyad yönetimi cinayette Prens’in rolü olduğu iddialarını çoğunlukla reddetse de Muhammed bin Selman’ın otoritesinin sarsıldığı açıklama ediliyor.

VELİAHT PRENS’İN KATILMADIĞI TOPLANTILAR

Kral’ın yetkileri sınırlama kararını üstteki seviye bakanlara ilettiği iddialar arasında. Veliaht Prens bir dizi önemli röportaj yer almadı. Son olarak Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Riyad’a gerçekleştirdiği ziyarette Muhammed bin Selman’la bir araya gelmedi.

Prens’in bulunmadığı görüşmeler aralarında, Dünya Sıhhat Örgütü Başkanı, Lübnan Başbakanı, Hindistan ve Çin elçileriyle yapılan temaslar da gösterildi.

20 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.