Kocadon’dan Kılıçdaroğlu’na zehir zemberek sözler!

  Güncel Haberler    19 Mart 2019
Yorum Yok

Kocadon'dan Kılıçdaroğlu'na zehir zemberek sözler!

Bodrum Belediye Başkanı ve Demokrat Parti (DP) Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Kocadon, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na karşın eleştirilerde bulunarak, “Siyasi ahlaktan laf edemeyeceği yerlerden bir her birine de Bodrum’dur. Sen siyasi ahlaktan söz ediyorsan, Bodrum Belediye Başkanı adayı yaptığın adamın ardındaki dur. veya çıksın, basına beni neden namzet yapmadıklarını anlatsınlar.” dedi.

Kocadon, Marmaris Yat Limanı’nda bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, Muğla’da ilçelerin gösterdiği gelişime büyük kasaba merkezinin ayak uyduramadığını belirtti. 

 

 

Bodrum Belediye Başkanlığı için namzet olmadığını ancak bunu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun istediğini aktaran Kocadon, büyükşehirle ilgili sorunların bulunduğunu ve bunu bir dosya ile Kılıçdaroğlu’na ilettiğini bildirdi.

Bunun üstüne Kılıçdaroğlu’nun bu sorunları halledeceği sözünü verdiğini, Bodrum Belediye Başkanlığı adaylığını kabul etmesini rica ettiğini anlatan Kocadon, “Ben de kabul ettim. Biz siyasi terbiyeyi rahmetli Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’den aldık. Bizde lidere güvenmek, inanmak vardır. El sıkıştık biz. Maalesef verdikleri sözleri tutamadılar. Bodrum’a namzet elde etmek için herhangi bir dilekçem ya da açıklamamam olmadı. Kendileri aday ettiler. Kendi namzet ettiklerinin peşinde durmayan bir genel merkez ve genel başkan. Parti koridorlarında belediye başkanlıklarını bambaşka boyutlara taşıyan, ‘Seç beni, seçtireyim seni’ zihniyetiyle atanmış adaylardan başka bir şey yok. Bunun en hoş örneği Muğla’dır. Bugün Muğla’da CHP’nin seçim kazanma ya da kaybetme gibi bir endişesi değil. Tek endişeleri seçimden sonraki kurultayda koltuğa kimin oturacağı, o koltuğa oturanın belirleyeceği milletvekilleri.” diye konuştu.

 

 

‘ADAMIN BAŞINA GELMEYEN KALMADI’

Kocadon, Muğla Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının saldırıları sebebiyle ücret ödeyemeyecek duruma getirildiklerini savunarak, konuşmasına şöyle devam etti:

“Buna isyan ettiğimiz, düşey durduğumuz ve kendilerinden talimatlar almadığımız için bizi devre dışı bıraktılar. Muğla demokrat insanların yaşadığı bir bölgedir. Kendileri tabanını kaybettikleri için Anadolu’dan çekile çekile, Adnan Menderes, Süleyman Demirel’in tabanını yaratıcı Ege’ye çekildiler. CHP belli başlı muhalefet görevini Türkiye’de yapamamaktadır. Muğla’dan bu seçimde belli başlı muhalefet Demokratik Parti çıkacak. Şapkamı koysam, seçilirim devri bitti. Artık insanlarımız bilinçli oy kullanıyor. Bizleri yatırımları engellemekle suçluyorlar. Bizler yatırım yapmalarına engel olmadık. Bunlar külliyen yalan. Beceriksizliklerini bizleri suçlayarak örtmeye çalışıyorlar. Kılıçdaroğlu Bodrum Belediye Başkanı adayını sahneye çağırırken, ‘Gel Ahmet’ cümlesini kurdu. En son ‘Gel Muharrem’ dediğinde adamın başına gelmeyen kalmadı. Kemal Kılıçdaroğlu siyasi ahlaktan söz edemez. Siyasi ahlaktan laf edemeyeceği yerlerden bir parça başına de Bodrum’dur. Sen siyasi ahlaktan laf ediyorsan, Bodrum Belediye Başkanı Adayı yaptığın adamın peşinde dur. ya da çıksın, basına beni neden namzet yapmadıklarını anlatsınlar.” 

Basın toplantısının gerisinde Kocadon ve ekibi Marmaris’in mahallelerinde tercih çalışmasına devam etti.

11 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.