Kilo diz ağrısı yapar mı?

  Sağlık ve Yaşam    14 Şubat 2019
Yorum Yok

Kilo diz ağrısı yapar mı?

Diz ağrısı çeken ve aşırı kiloya sahip olan şahısların diz ağrısına kilo neden olur mu, artı kilo diz ağrısı yapar mı ve kilo ile diz ağrısı aralarında nasıl bir ilişki…

Diz ağrısı çeken ve aşırı kiloya sahip olan şahısların diz ağrısına kilo niçin olur mu, fazla kilo diz ağrısı yapar mı ve kilo ile diz ağrısı arasında nasıl bir ilişki vardır sagliksiteniz.com’da açıkladık.

aisiri-kilo-diz-agrisi-yapar-mi

Aşırı kilo sorunları, obezite hastalığı bir fazla hastalığın meydana gelmesinde büyük role sahiptir, diz ağrısı da kilonun neden olduğu rahatsızlıklar aralarında yer almaktadır. Kilolar sebebiyle dizlere ağır yük biner ve bu sebeple dizlerde önemli ağrılar meydana kazanç. Kimi vakit kilo tek dizde ağrıya sebep olurken, kimi zamanda iki dizde birden sızı hissine yol açar.

Aşırı kilolara karşısında önlem alınmaz ise diz ağrıları dışında daha diğer sorunlarda tetiklenecektir. Dizdeki kemiklerin etrafında kıkırdak bulunur. bu kıkırdak kalça, kaval ve dizkapağı kemiklerine pürüzsüz bir etraf sağlar. hareket esnasında kemikler eklemler içinde fazla dar hareket eder. Eğer fazla bir kiloya sahip isek zorlama meydana gelir, hareket kısıtlılığı oluşur.

Aşırı kilolara veda ederek diz ağrılarından kurtulmak olası. Kilo sorunları ile baş etmek için keza sağlıklı beslenmeli ayrıca de düzenli egzersiz yapılmalıdır. Ama aşırı kiloya sahip olanların daha basit ve ağır olmayan egzersizleri uygulaması gerekir. Dizde ciddi sorunlar yaşatmayacak, dizi aşırı zorlamayacak egzersizler uygulanmasına uyarı edilmelidir.

  • First Lady
  • 28 August 2014 – 23:00:45
  • Açıklama Yok
  • 0 beğeni
  • Etiketler:
  • diz ağrıları ve kilo, diz ağrısına kilo niçin olur mu, diz ağrısının sebepleri, kilo ve diz ağrıları, kilonun yol açtığı sorunlar

Açıklama yaz
20 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.