Kendinizi çekici hissetmenin yolları

  Sağlık ve Yaşam    27 Mart 2019
Yorum Yok

Kendinizi çekici hissetmenin yolları

Saç maskesi
İki yemek yemek kaşığı balı bir limondan elde ettiği­niz suyla karıştırarak saç maskenizi hazırlayabi­lirsiniz. Maskeyi kuru saçınıza sürüp 10 dakika beklettikten sonra saçınızı ayrıntılarıyla durulayın.
Maskenin arkasında saçlarınız buruşuk ve parlak dış görünüş kazanacak.
Ne vakit kullanmalı: Bu karışımın haftada bir kere ya da iki kez kullanılması yerinde.

Saçlarınız uzunsa
Saçlarınızı yenileyin, değişik at kuyrukları ya­pabilir veya bambaşka saç kesimleri de deneyebilir­siniz. Şekillendirici ürünlerin katkısını da gözardı etmemelisiniz. Bu ürünleri kullanarak her gün ya da iki günde bir saçınıza ayrı bir şekil vere­bilirsiniz. Belki de saç renginiz! değiştirmenin zamanı gelmiştir. Bir Takım insanlar bu konuda çok tu­tucu davranırlar, değişiklikten neredeyse kaçarlar. Ten renginize ters düşmeyecek bir renk seçtiği­niz sürece renk değişikliği yapmanız yepyeni bir görünüme bürünmenizi sağlayacaktır.

Saç şeklinizden sıkılmaya başladıysanız veya en son trendlere uyarlamak istiyorsanız kuaförünü­zün yardımıyla veya kendi başınıza küçük değişikliklerle öbür bir görünüş kazanabilirsi­niz. Kalıcı modellerle görünümünüze renk kata­bilirsiniz.

Bambaşka kesimler uygulayın
Senelerdir düz saç kullandıysanız kısa süreli su dalgası yaptırabilir, kendinize de saçlarınızı sa­rabilir, şekil verici kremler kullanabilirsiniz. Saç­larınız uzunsa değişik beygir kuyrukları yapabilir veya bambaşka saç kesimleri deneyebilirsiniz. Şekillen­dirici ürünlerin katkısını da göz ardı etmemelisi­niz.

Bu ürünleri kullanarak her gün yada iki günde bir saçınıza ayrı bir şekil verebilirsiniz. Olur Ya de saç renginizi değiştirmenin zamanı gelmiştir. Ba­zı millet bu konuda fazla bağnaz davranırlar, de­ğişiklikten neredeyse kaçarlar.
Ten renginize ters düşmeyecek bir renk seçtiğiniz sürece renk değişikliği yapmanız yepyeni bir görünüme bürünmenizi sağlayacaktır.

Saçlar fön tutmuyorsa
Gerçekte de bir takım saçlarda, uzun fönlerden sonradan bile model hemencecik kayboluyor. Fazla ince telli veya fazla kalın telli olanlar saçlarda böyle bir sorun olabilir. Eğer saç teliniz çok inceyse, hacim katan şampuanlardan kullanın. Keza yı­kamada saç kremini ya hiç kullanmayın ya da fazla ekonomik kullanın.
Kalın telli saçlarda şekle girmekte zorlanırlar. Şampuanrdan daha sonra durulama gerektirmeyen saç kremleriyle bakım uygulayın. Fön çektirme­den önce, saçınızı bir tedarik köpükleyin.

Sarışınlar için göz makyajı
Gözler yüzün en muhabere bölgelerinden biridir. Teninize ve saçınıza yerinde bir göz mak­yajı ile çok güzel görünebilirsiniz. Eğer açık tenli ve sanşınsanız, karamel, kahve, gri ve krem rengi, size bilhassa yakışacaktır. Önce açık ve rengi (yumuşak bir gri, kemik veya kahve-rengimsi bir pembe) kirpiklerin dibinden göz ka­pağının bitimine dek sürün. Göz kapağının üs­tüne ise kahverengi, bronz gibi daha koyu renkler kullanın. En koyu tonu da derinlik katması için göz kapağının bitiş çizgisine sürün.

Göz kalemi çekme teknikleri
Gözleriniz birbirinden çok bambaşka ise, çizgilerin çok kısa olması ve gözün dış sınırında derhal bitmesi gerekir. Fazla küçük gözleri daha büyük uygulamak için, kalemi göz kapağının anında üstünden kalın bir hat olarak çekmelisiniz. Bü­tartı gözlerde ise kalemi ince bir hat biçiminde sürüklemek fazla daha iyi netice verecektir. Badem gözlüler ise elbette gözlerinin bu şeklini gizle­memeli; aksine, bu hoş şekli vurgulamak için, kalemi yukarı dürüst çekmelidirler.

38 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.