Kargıcak Plajı 5,5 milyon liraya kiralık

  Güncel Haberler    13 Ocak 2019
Yorum Yok

Kargıcak Plajı 5,5 milyon liraya kiralık

Doğa Koruma ve Milli Parklar 6’ncı Alan Müdürlüğü’ne ast Beydağları Sahil Milli Park Müdürlüğü’nün yükümlülük alanındaki Beydağları Sahil Ulusal Parkı içerisinde yer alan, Antalyakent merkezine takriben 20 kilometre mesafede ve Antalya-Kemer karayolu üzerindeki Kargıcak 1 Plajı ile bulunduğu koy, alanı 29 yıllığına kiralayan firma kadar, geriye doğru kalan 19 yıllık haklarıyla birlikte kiraya verilecek.

Koy ve plajla ilgili kiralık ilanı, internet sitelerinde ‘Beldibi’nde kiralık koy’ başlığıyla yayımlandı. 65 bin metrekare alanda herhangi bir yapı bulunmadığı fakat tasdikli projesi olduğu belirtildi. İlanda, 248 metrekare lokanta, 36 metrekare büfe-bar, 94 metrekare tuvalet ve soyunma kabini, falezlerde yüzer iskele, 60 metre plaj, çocuk oyun alanı, macera parkı, piknik masaları, otopark, duş ve çeşmeler şeklinde onaylanan proje içeriği yayımlandı. Ayrıca denize 900 metre cephesi olduğu da belirtildi. 

Plaj ve koya ilişkin fotoğrafların da kullanıldığı ilana kadar, Beydağları Sahil Ulusal Park Müdürlüğü’nden 29 yıllığına ihaleyle NSMC Turizm firması namına kiralanan alanın yıllık kira bedelinin 185 bin 106 bin TL ve dört taksitle ödendiği gibi bilgiler yer alıyor. Kargıcak 1 Plajı için internet üzerinden kiralık ilanı veren emlak firmasının sahibi Veysel Akın, geriye kalan 19 yıllık atama süresi için 5,5 milyon TL talep edildiğini kaydetti.

1 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

%d blogcu bunu beğendi: