Kar bekleyenlere kötü haber!

  Sağlık ve Yaşam    10 Ocak 2019
Yorum Yok

Kar bekleyenlere kötü haber!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve fazla bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Sinop, Samsun, Ordu ve Tokat çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda yağmur ve sağanak, yağış bölge öteki yerlerde karla girift yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Trakya ile iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don ile birlikte sis ve pus olayı görüleceği varsayım ediliyor.

Hava sıcaklığı batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde 2 ila 5 derece azalacağı, Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin aşağıda seyretmeye devam edeceği varsayım ediliyor. Rüzgar, genel olarak kuzeyli, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda batı ve güneybatı yönlerden hafif, arada bir orta kuvvette eseceği varsayım ediliyor. 

ZİRAİ DON UYARISI: Zirai faaliyetlerin devam ettiği Marmara ve Ege Bölgesi kıyı kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde hafif, iç kesimlere içten ise orta kuvvette zirai don riski bulunduğundan yaşanabilecek olumsuzluklara karşı özenli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

İSTANBUL °C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu

ANKARA °C, 1°C
Parçalı ve çok bulutlu

IZMIR °C, 9°C
Az bulutlu

ANTALYA °C, 15°C
Parçalı ve az bulutlu

BOLU °C, 1°C
Parçalı ve fazla bulutlu

TRABZON °C, 8°C
Çok bulutlu, kıyı kesimleri yağmurlu, iç kesimlerinin yüksekleri kar yağışlı

ERZURUM °C, -3°C
Çok bulutlu ve kar yağışlı

DIYARBAKIR °C, 4°C
Çok bulutlu ve yağmurlu, kuzey ve yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

23 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.