Kampanyanın ilk gününde büyük ilgi

  Güncel Haberler    10 Ocak 2019
Yorum Yok

Kampanyanın ilk gününde büyük ilgi

Konutta tarihi kampanya önceki gün açıklandı. 100 bin konutluk ‘Türkiye için gelir süre’ kampanyasında manâlı avantajlar sunuluyor. 2 ay süreyle yaklaşık 400 projede 10 sene vadede faiz 0.98 olarak belirlendi. Peşinatı yüzde 10’a çeken firmalar liste fiyatı üzerinden yüzde 10 indirim de yaptı. Peşinatı döviz veya altın bozdurarak ödemek isteyenlere de garanti verildi. Eğer kur yükselirse vatandaşın zararı karşılanacak. Tüm bu avantajlar benzer anda devreye girince ev alıcısı satmak ofislerine yöneldi.

TELEFONLAR KİLİTLENDİ

Kampanyanın Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum göre açıklanmasından sonra yurttaş seri aksiyon aldı. Kampanyaya öncülük eden ve 33 projede 12 bin konutla bulunan Emlak Ev GYO en yoğun talebi görebilen şirket oldu. İnternet sitesi geçici zaman hizmet veremedi, telefonlar kilitlendi. Şirket tarafından bahşedilen bilgilere göre birincil 24 saatte 500 bin kişi internet sitesine giriş yaptı. 5 bin birey telefonla veri alırken, 5 binden pozitif da formala başvuru alındı. Özellikle uygun fiyatlı konutlarda birincil gün satmak işlemi de gerçekleşti.

ILK GÜN KONUT SATTIK

İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı ve Teknik Inşa Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, da birincil gün yoğun merakla karşılaştıklarını söyledi. Şirket telefonlarının kilitlendiğini bildiren Durbakayım, “Telefonda bekleme süreleri 25 dakikaya ulaştı. Satmak ofislerimizde trafik arttı. Sektörde yer yerinden oynadı diyebiliriz. Hatta ilk gün Denizli’den 3 konut satışımız da oldu. Hemen bu ilginin kar topu gibi büyümesini bekliyoruz. Bankalar ve millet da desteklerse uzun süreli bir hareketlilik yaşanır” dedi.

ANADOLU’DAN ISTEK

Ev almak isteyen vatandaşın yanına kampanyaya bulunma isteyen firmalar da olduğunu gösteren Durbakayım, “Bu bir konut kampanyası yok, ulusal birlik kampanyası. Bizi Malatya’dan Urfa’dan arayan inşaat firmaları var. Anadolu firmalarının ellerinde eksik konut olsa da ‘biz de varız’ diyorlar. Derneğe üye olmak ve kampanyaya yeralma istiyorlar. Bu birlik beraberlik, herkesin elini taşın altına koyması önemli bir gelişme” dedi.

‘HEMEN TAM ZAMANI’

Kampanya ile ev alıcısı için kayda değer bir fırsat yaratıldığını bildiren Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Şu dönem konut almanın bütün vakti. Bu kampanya ile ev almanın cazibesi daha da artmış durumda. İnsanlara sadece oturumluk değil, bununla beraber yatırımlık önemli bir fırsat sunuluyor. Kampanyanın etkisiyle internet üzerinden form ve telefonla veri alanların sayısı önemli derecede arttı. Bu bize bekleyen talebin hareketlendiğini söylüyor. Ilk aşamada oluşan bu hareketliliğin satışa çabucak dönüşeceğini düşünüyoruz” dedi.

1 GÜNDE 1 AYLIK ISTEK

Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur bu kampanyayla 10 yıl vade ile 500 bin liralık bir konut alan vatandaşın 600 bin lira ayrıcalıklı olduğunu dile getirdi. Bu avantajı göre alıcıların satmak ofislerine yöneldiğini belirten Timur, “Ayrıca çağrı merkezimize, ayrıca de datış ofislerimize ilk günden ilgi arttı. Yalnızca bir günde mayıs ayındaki çağrı ve form adetlerimizin üzerine çıktık. Kampanya hafta boyunca da etkisini ve canlılığını hissettirmeye devam edecek” dedi. Seha Inşa Idare Heyeti Üyesi Ömer Saylık, İstanbul Başakşehir’deki projelerinde ilk günden yoğun alaka olduğunu belirtti. Saylık, “Normalde hafta içi satmak ofisleri çok hareketli olmaz ama bizde şu an hem yerli hem tanıdık olmayan vatandaşların ilgisi söz konusu. Yabancılar ikinci evlerine, yerliler birincil evlerine bakmak için fiyat soruyorlar. Çağrı merkezimizde de olağanüstü bir hareketlilik var” dedi.

Kampanyaya dahil Emlak Ev GYO projeleri şunlar: Avrupark Yaşam, Büyükyalı, Cer İstanbul, Ebruli Ispartakule, Evora Denizli, Evvel İstanbul, Karat 34, Koordinat Çayyolu, Köy, Merkez Ankara, Nidapark İstinye, Nidapark Kayaşehir, Nidapark Küçükyalı, Ofis Karat Bakırköy, Mahalle Bahçekent, Tem 34, Temaşehir, Tual Adalar, Tual Bahçekent, Validebağ Konakları, Yeniköy Konakları İstanbul, Başkent Emlak Konutları, Gebze Emlak Konutları, Körfezkent Çarşı, Kuzey Yakası, Niğde Emlak Konutları, Nevşehir Emlak Konutları, Esenler Emlak Konutları, Avangart, Avrupa Konutları Başakşehir, Avrupark, İdealist Sokak ve Sofa Loca.

Kampanyaya katılan inşaat firmaları ise şöyle: Teknik Yapı, Sur Inşa, Tahincioğlu, Dap Inşa, Nef, Artaş İnşaat, Kuzu, EYG Grup, Pasifik İnşaat, Demir İnşaat, Babacan İnşaat, Ege Inşa, Oyak İnşaat, Özak GYO, Fuzul İnşaat, Şua İnşaat, Roya İnşaat, Sıtar İnşaat, Aslan Yapı, Torkam İnşaat, Yeni Inşa, İdealist GYO, İnsay Yapı, Mint Yapı, DKY İnşaat, Yiğit Grup, Fer Inşa, Garanti Koza, Solid, Arıkan Yapı, Aşçıoğlu İnşaat, Bay İnşaat, Bayraktar İnşaat, Baysaş İnşaat, Beyaz İnşaat, Dekar Yapı, Demirli İnşaat, Doğa Şehircilik, Erkanlı Inşa, Gedizler Yapı, Güral İnşaat, Gürsoy İnşaat, Habitat İnşaat, Halzdız İnşaat, Hasanoğlu İnşaat, K Inşa, Keleşoğlu İnşaat, Merttaş Yapı, Nida İnşaat, Nuhoğlu İnşaat, Ofton İnşaat, Özyurtlar İnşaat, Saral Yapı, Seba İnşaat, Soyak Yapı, Şua İnşaat. (Özgürlük / Gülistan Alagöz)

26 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.